Eski yöneticiden seçim sözleri

Galatasaray'ın eski yöneticisi Cemal Özgörkey, gündeme dair açıklamalar yaptı.

Eski yöneticiden seçim sözleri
'Adayım diyenleri samimiyetsiz buluyorum'
"Şu anda seçim süreci yok. Bu süreçler başlamadan yapılan açıklamaları samimiyetsiz buluyorum. Günü geldiğinde çıkarlar ve başkan adayıyım derler. Ben Galatasaraylı olarak ortada fol yok yumurta yokken çıkıp adayım diyenleri samimiyetsiz buluyorum, bunlar camiaya zarar veriyor"

'1-2 yıl önceden başkan adayı olmak yanlış'
"Biz Galatasaraylıyız vazife verilirse elimizden geleni yaparız. Benden bir şey istenirse elimden geleni yaparım. 1-2 yıl önceden başkan adayı olmak yanlış. Yeri ve zamanı geldiğinde bu konular konuşulur. Mevcut bir yönetim varken, çıkıp durup dururken başkan adayı olmanın ne faydası var. Bana bunlar popülist yaklaşım gibi geliyor. Bu tür açıklamaları gereksiz görüyorum"

'Kan yenilemesinde fayda var'
"Ortada olan tablo malum bir karmaşa ve kaos söz konusu. Başkanın bir kan yenilemesine gitmesinde fayda var. Ben her başkanın süresini tamamlanması taraftarıyım. Galatasaray'da yönetim kurulu üyeleri şu anda hayal kırıklığı yaşamış durumda, zor bir 2017-2018 dönemi yaşayacağız. Benim de önerim başkanın bu tarz değişikliğe gitmesi.  Dursun Özbek divan kurulunda küçük bir anket yapabilir. Oradaki anket sonucuna göre karar verebilir. Galatasaray yaz dönemini çok iyi değerlendirmeli yoksa çok zor durumlar bekliyor"

'Yönetim kurulu değişirse...'

"İmza kampanyasını doğru yaklaşım olarak görmüyorum. Burada önemli olan Galatasaray'ın geleceği bütün arkadaşlarımızı trenzi ederek konuşuyorum. Moral bozukluğu olduğunu düşünüyorum ve arkadaşlarımızı zorlu bir yıl bekliyor. Yönetim kurulu değişirse ayrı bir netice, değişmezse ayrı bir netice verir"

"Galatasaray'daki kötü durum son 2 yılın konusu"
"Futbolda herkes uzman ve herkes futbolu biliyor. Galatasaray'daki kötü durum son 2 yılın konusu, birike birike olaylar buralara geldi. Hiç kimse Galatasaray'ı tek başına idare edemez, hiç kimse kardeşiyle de idare edemez. Galatasaray'da bazı insanlara görev verilmesi lazım. 30-40 kişinin etrafında dönüyoruz. Kurtarıcı gibi ben adayım deyip kenera çekilmemek lazım. En az 3 kişiyle yola çıkılmalı. Her başkanın ikinci başkana, finansal dengelere sahip bir insana ihtiyacı var"

Ajansspor
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER