banner197

Faruk Süren'den şampiyonluk açıklaması

Galatasaray eski Başkanı Faruk Süren, hem sarı-kırmızılıların şampiyonluk şansını hem de Fenerbahçe'nin 1959 yılı öncesindeki şampiyonluk talebini yorumladı.

Faruk Süren'den şampiyonluk açıklaması

Faruk Süren, Başakşehir ile oluşan farkın sonrasında şampiyonluk konusunda işlerin zorlaştığını kabul etti. Sarı-kırmızılıların eski başkanı, "Tecrübeme dayanarak söylüyorum, işimiz artık zor. Erzurum deplasmanındaki puan kaybı olmasa daha olumlu düşünebilirdim. Ancak hesapta olmayan bu beraberlik ile şampiyon olmamız zorlaştı. 8 puanlık fark kolay kapanabilecek bir fark değil" dedi.

Türkiye'ye gelen tek Avrupa kupasının mimarları arasında yer alan Faruk Süren, Fenerbahçe'nin istediği 9 şampiyonluk konusunda ise şu yorumu yaptı:

"1959 öncesi Milli Lig değildi. Bölgesel lig oynanıyordu. Elbette 1959 öncesi şampiyonlukları inkar etmiyoruz. Ancak ortada bir kavram karmaşası ve terminoloji sorunu var. Ayrıca Fenerbahçe'nin şampiyonlukları sayılabilir de... Yıldız da takabilirler. Bu benim için önemli değil. Galatasaray için hedef uluslararası başarılar, kupalardır."Kaynak:Milliyet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER