Fatih Terim açıkladı! Yıldız golcü Galatasaray'ın kapısından dönmüş...

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim basın mensuplarına açıklamalarda bulundu..

Fatih Terim açıkladı! Yıldız golcü Galatasaray'ın kapısından dönmüş...

Sarı kırmızılı takımın teknik direktörü Fatih Terim Borussia Dortmund takımının  yıldız golcüsü Erling Haaland'ın Galatasaray kapısından döndüğünü açıkladı..

İşte o açıklama:

"Birçok oyuncu seyrettiriyoruz biliyorsunuz. Bunlar arasında Erling Haaland sizin için en çarpıcısı olabilir. Biz onu U20 Şampiyonası’nda izlettik, canlı olarak da daha sonra bir lig maçı için Norveç’e Ümit Davala Hoca ile Necati Ateş Hoca’yı gönderdim. Oradan beni aradılar, maçtan. "Hocam, tüm scoutlar burada, elimizi çabuk tutmazsak alırlar” dedi. Canlı seyrettiriyorum. Biri santrafor, öbürü bek oynamış ama her yerde de kullanmışız futbolculuk döneminde. O gün limitimiz olsaydı, 8-9 milyona transferi bitirme noktasına gelecektik. Juventus, Manchester City, Manchester United hepsi orada.

Şu an Avrupa’nın en önemli oyuncusu. Martin ile beraber Norveç’in aynı şehrinden olduğu için iletişim kurduk, babasıyla görüştük. Oyuncuyla anlaşma noktasına geldik. Maalesef, Norveç’ten hiç çıkmamış 20 yaşında bir oyuncuya o dönem 8-9 milyon versek, neler olabilirdi Türkiye’de, siz tahmin edin. Şimdi 150 milyon Euro. Bu ve buna benzer bir oyuncu da Milan’a gitti, Hauge. O da bizim portföyümüzdeydi."

KAYNAK : NTVSPOR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER