Fatih Terim'den Şampiyonluk Sözleri !

Fatih Terim: ''Mekanın sahibi biziz.''

Fatih Terim'den Şampiyonluk Sözleri !

"Göztepe ile başlamıştık, Göztepe ile bitirdik. Galatasaraylılara hayırlı olsun. Kulübümüzün 21. benim 7. şampiyonluğum. Bunu hak ettik. Herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Daha önce emeği geçen başkan ve yöneticilere ve şu anki başkan ve yöneticilerine teşekkür ediyorum. Daha önceki teknik heyete de teşekkür ediyorum. Son olarak da dünyanın her yerindeki taraftarımıza teşekkür ediyorum. Tam bir 12. adam olan taraftara teşekkür ederim. Tüm herkesin ailesine katkılarından dolayı teşekkür ederim. Taraflı tarafsız bir sürü şeyi geride bıraktık. Çok şükür Allah'a bu şampiyonluğu kucakladık. Çok mutluyum. Büyük bir başarıyı elde eden Galatasaray Kulübü, yarın kendisine yakışır şekilde Ali Sami Yen'de bunu kutlayacak. Fiziki şartlardan dolayı Florya kapandı. Yarın eğleneceğimiz bir gün oldu. Yarın Ali Sami Yen'de görüşmek üzere"
 

İzmir'de olduğumuza çok sevinçliyim. Benim Galatasaray'a gelişimde Metin Oktay'ın payı çok büyüktü. O'nun memleketinde, kralın memleketinde bu başarıyı yakaladığımız için çok mutluyum. Gomis penaltıda topu aldı ve bırakın dedim. Böyle şampiyon olunur. Yaşamak cesurların hakkı. İyi şeyler, iyi insanların başına geliyor. Selçuk'tan çok da memnundum ve o da kurtardı. Senin, benim adaletim şaşıyor ama Allah'ın adaleti şaşmıyor. 

 

Bu şampiyonluğun diğerlerinden farkı da var ve anlamı da değişik. Birçok şey ile içeride, dışarıda karşılaşıyorsunuz. Florya'da da talimatım vardı; hiçbir kuruma bakmadan devam ettik. Herkesin emeği var. Muhteşem bir bitiş oldu. Her kulübün kazanma şansı vardı. Bütün yarışanlara buradan sevgilerimi iletiyorum ve başarılar diliyorum. Düşenlere de geçmiş olsun. Ben çok şampiyonluk gördüm ama bu seferkinin anlamı ve ifade ettiği çok farklıydı. Sonuna kadar hak edilmiş bir şampiyonluktur ve anamızın ak sütü kadar helaldir. Galatasaray'ın da unutmayacağı bir şampiyonluktur. Bugün biz kazandık ve biz hak ettik. Tüm rakiplerimize de selamlar, sevgiler gönderiyoruz. En tepeden en alta kadar herkesin emeği var. Biz tamamen işimizi odaklandık. Abdurrahim ve Mustafa Cengiz'e çok teşekkür ederim. Abdurrahim'in de hakkı ödenmez. Bu sezon enteresan bir yıl oldu ve biz de dışarıdan izledik ve ne cevap, ne de bahane bulduk. Çalıştık ve çok şükür... Allah, iyi şeyleri iyi insanlara veriyor. Allah namerte muhtaç etmesin merte etsin de. Birkaç gün içerisinde bir TV programı yapacağız. GS TV ya da başka bir TV olabilir. Daha açık, daha güzel konuşabiliriz.

 

Florya'nın sırrı zaten kendi içindedir. Orada bir grup, biz orayı ezbere biliriz. Biz oranın her tarafını biliriz. Orası bizim kalbimizin çarptığı ve Beşiktaş maçında kazanarak bıraktırıldığımız.... İzmir'de çok güzel günler geçirdim. İzmir'de mutluydum ve o günkü başkan ve yönetim ile çok güzel anlarım oldu. En son da Göztepe ile şampiyonluğu kutladım. Bu sene de Göztepe iyi işler yaptı. Göztepe her zaman lige renk katan önemli bir camiadır. Hayatım, gençliğim neredeyse burada geçti.

 

Gole yakın oynadık ve kendinizi emniyete almak istiyorsunuz. Bu durumda maç oynamak kolay değil. Kaybederseniz de üçüncü oluyorsunuz. Oyuna başlarken iki skor size ait ve mağlubiyetin travması hiç kolay bir şey değil. Yabancı kuralı dünyada serbest. Ligin kaliteli geçmesinde yerli-yabancı ayrımı olmamasının çok payı var. Kural yabancı kuralı değil, Türk oyuncuyu koruma kuralı. Bunu empoze eden ve getirilmesinde emeği olan biri olarak söylüyorum. Bugün, AB'ye girmiş olsak her şey serbest. Bazılarının önderliğinde bizi gönderme operasyonu olmasa belki Dünya Kupası'na gitmiştik.  Buralarda kalmayalım, yasakları delelim.

 

Hedefi biraz önce attığım tweet ile gösterdim. Belli ki Şampiyonlar Ligi'ne katılıyoruz ama ufak tefek cezalar görünüyor gibi. Hedefler olmalı. Hedefleri koymaktan korkmuyorum. Arkadaşlarımla beraber Florya'ya kapandığımızda inşallah her şeyi yaparız. Yarın inşallah Ali Sami Yen'de eğleneceğiz ve başarımızı kutlayacağız.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER