Fatih Terim'den transfer açıklaması!

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Galatasaray'da yeni sezon transfer çalışmalarını sürerken teknik direktör Fatih Terim açıklamalarda bulundu.

Fatih Terim'den transfer açıklaması!

Süper Lig ekibi Galatasaray'ın Kasımpaşa ile oynadığı ve 4-2 kazandığı hazırlık maçının ardından Sarı Kırmızılı teknik direktör Fatih Terim açıklamalarda bulundu.

Takımının özellikle ilk yarıda oynadığı futboldan memnun olduğunu belirten Terim şu ifadeleri kullandı;

"Memnunum. Fizik olarak bayağı bir yol aldık. Scotty (Scott Piri) iyi işler becermiş. Oyuncularımız da konsantre. Sonuçtan bağımsız olarak oynanan oyun özellikle ilk yarı hoşuma gitti. Zevk verdi zaman zaman. Çok pozisyon bulmamız iyi bir şey. Hazırlık maçının ilerisinde geçti; çekişmeli, mücadeleci. Pas oyununu iyi oynadık, bölgeleri iyi geçtik, kaçırdık ama güzel goller attık. Kazanmak, kazanma alışkanlığı, kaybetmemeyi istemek önemli şeyler. Özellikle gençlerin performanslarından mennunum. Niyetimi belli ettiğimi düşünüyorum. Umarım şanslarını iyi kullanırlar"

Sarı Kırmızılı takımın teknik direktör Fatih Terim'in açıklamalarından öne çıkanlar ise şu şekilde;

"Kasımpaşa ciddi bir takım. Herkes tam hazır değil ama buna rağmen lig temposuna yakın bir tempo oldu. Mücadele oranı da hayli yüksekti. Bir ara lig maçı benzeri bir oyun oynandı. Pas oyunumuz, topu kaptırdığımızdaki reaksiyonumuz ve baskımız zaman zaman iyiydi. Gollerimiz akılcı ve güzeldi. İlk yarı ikinci yarıdan daha iyi oynadık. Devre arasında 11 kişi değiştirmemize rağmen ikinci yarıda da oyunun hakimi olmak, gol pozisyonlarına girmek, gol atmak önemliydi. Bunu alışkanlık haline getirmemiz lazım. Kazanmak her zaman önemlidir ama sonuçta hazırlık maçı olduğunu unutmayalım. Eksiklerimizi göreceğiz. Buradan analistlerimiz önemli örnekler çıkaracak. Buradan kazancımız bu olacak. Bunun yanında kazanma alışkanlığımızı üzerimize giyersek bu elbise daha güzel durur" 

"PSV maçı öncesi en son provamız salı günü Olimpiakos ile olacak. Sıcak, seyahat dahil olmak üzere iyi bir şey görmek istiyorum. Olimpiakos da önemli bir takım. Ondan sonra da PSV'ye hazırlanacağız. Marcao'yu bugün riske etmedim. Aşil tendonunda sıkıntısı vardı. Doktorla konuşup istirahat etmesini uygun gördük."

"Olağanüstü çabalarla çalışan bir başkanımız ve yönetimimiz var. Olacaktır. Anlayabiliyorum. Endişeyi de hissedebiliyorum. 'PSV maçı yaklaşıyor. Hala olmadı.' diyenler olabilir. Hiç paniğe gerek yok. Ben günün her saati uğraşıldığını görebiliyorum. Merak etmesinler. Görüşmeleri bizzat başkanımız yapıyor. Onun için Galatasaraylılar rahat olsun. Hiçbir endişemiz yok. Hangi takım olursa olsun çıkıp oynayacağız. Şu anda 10 transfer yapsak da PSV maçının garantisi yok, yapmasak da onlar için garanti yok. Rahat olsunlar. Eylüle kadar vaktimiz var."

"Şu günlerde başkanla en çok konuştuğumuz konu transfer. Sağ olsun son durumları Ozan Şener kardeşimle bilgi verdiler. Ben de bazı şeyleri paylaştım. Dönerken yine görüşeceğiz. Galatasaraylılar rahat olsun. Biraz gecikmiş olabiliriz. Çoğu zaman gecikiyoruz. Sezon açarken bütün transferlerin tamam olduğu bir yıl hatırlıyor musunuz? Ben hatırlamıyorum." şeklinde görüş belirtti.Terim, yeni dönemdeki neşeli tavırlarının hatırlatılarak, "Bu dönemi 5. Fatih Terim dönemi olarak mı yorumlarsınız, yoksa devam eden bir süreç olarak mı? Yeni bir sayfa mı açtınız?" şeklindeki soru üzerine, "Beni en çok tanıyan sizlersiniz. Her halimi hepiniz biliyorsunuz. Hadiseler karşısında ruh halini belli eden bir insanım. Mış gibi yapamam. Bunun teşhisini koymak çok basit."

"Sevgili dostum Prof. Dr. Ataş Kara beni aradı. Aşıyla ilgili düşüncelerini iletti. Ben de makul buldum. Bu yardımı yapmak için 1 veya 2 doz aşı olanlardan seve seve antrenmana 40 kişi davet ettik. Bu, sadece o gün için değildi. Her müsait olduğumuzda Florya taraftarımız, üniversitelerimiz, liselerimize açık olacak. Burada amacımız aşıyı herkesin yaptırmasını istemek. Bilim Kurulundakilerin emeklerine yardım edebilme amacıyla bir gün yaşadık. O gün Galatasaray Üniversitesi ile Galatasaray Lisesini tercih ettik. Yarın başka bir lise veya üniversite olur. Galatasaray taraftarı zaten istediği zaman gelebilir."

Kaynak: NTV Spor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER