Fatih Terim: ''Galatasaray şartlar ne olursa olsun yukarıları sever''

Süper Lig ekiplerinden Galatasaray'ın teknik direktörü Fatih Terim, 6-1 kazanılan Denizlispor maçının ardında açıklamalarda bulundu.

Fatih Terim: ''Galatasaray şartlar ne olursa olsun yukarıları sever''

Süper Lig'in 20. haftasında Galatasaray'ın Denizlispor'un mağlup ettiği maçın ardından teknik direktör Fatih Terim açıklamalarda bulundu.

Sarı Kırmızılı çalıştırıcı Terim'in açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde;

''2-3 tane korner atışlarıyla ilgili çalışmamız var. O ana kadar ikisini direkt olarak kullanmıştık ama öbürünü kullanmadık. 2-0 olunca onda ısrar ettim. Rakipten gelse de doğru yapınca sonuç geliyor. Çok çalıştığımız bir taktikti."

"Zaten, uzun yıllar çok goller atan bizler bu yıl maalesef duran toplardan sıkıntımız var. Onun adına da biraz sevindim."

"Eksikliklerden bahsetmedik. Hiçbir zaman eksiklerden bahsetmedim. Öngörülemeyen sakatlıkları belirttim. Hiçbir zaman eksik değiliz."

"Çok daha farklı olabilirdi. Birçok başarılı hücum aksiyonumuz var. Ortada ve üçüncü alanda çok iyi işler yaptık. Hiç de gereği yokken bize hücumdayken acele kullanmamızın manası yokken gol yedik. Altından kalktılar."

"Bugün başka şeyleri konuşmak doğru olur. 500. gol Jesse'ye nasip oldu. Hiç olmazsa onun golle beraber moral bulacağını düşünüyorum. Kazanma adına büyük bir adım attığı inancını taşıyorum. Ona çok sevindim. Burada, Ali Sami Yen'de 500. golü attık, buna sevindim."

"Henüz çok var daha, ligde neredeyse 20 maçtan fazla var. Galatasaray şartlar ne olursa olsun yukarıları sever. Oralara bakar."

"Bugün ayrıca sevindirici olan bir şey 3 puanla beraber Muslera'nın dönüşü. Arda'nın ona önemli bir jest yaparak takım kaptanlığı bandını, arkadaşlarının içinde vermesi."

"Arda da bizim için önemli bir oyuncu. Gerek saha içinde, gerek saha dışında. Hakikaten müthiş bir Arda izliyorum. Çok da seviniyorum."

"Galatasaray kendi evladını kazanırken sadece futbolcu olarak kazanmadı. Bundan sonra Galatasaray tarihinde başka görevleri çok rahat yapabilecek kapasitede bir Arda olduğu için seviniyorum."

"Bir sürü, birçok sevinecek şey var. Sonuç itibariyle iyi bir hafta oldu. Hemen yarın tekrar başlıyoruz Malatya için."

"Bundan sonra Galatasaray tarihinde başka görevleri çok rahat yapabilecek kapasitede bir Arda olduğu için seviniyorum."

"Bizim en büyük özelliğimiz, sevgiyle tedavi edebilmek."

"Muslera sadece bir kaleci değil. Çok daha öte bir manada."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER