Fatih Terim'in kolay gol planı: Belhanda - Onyekuru!

20 yıl sonra Kadıköy'den zaferle dönmeyi planlayan Fatih Terim, derbinin taktiğini belirledi. İmparator, oyunu Henry Onyekuru'nun üzerine kuracak… Nijeryalının hızından faydalanmak isteyen Terim, öğrencisinden sık sık savunma arkası koşu yapmasını istedi.

Fatih Terim'in kolay gol planı: Belhanda - Onyekuru!

OYUN SİSTEMİ 4-3-3 OLACAK

Sahaya 4-3-3 sistemiyle çıkacak olan İmparator'un en önemli silahı ise Nijeryalı yıldız Henry Onyekuru olacak. 21 yaşındaki genç oyuncuyla ağır Fenerbahçe savunmasını aşmayı planyan Terim'in, bu konuda Younes Belhanda'ya da özel görev verdiği öğrenildi.

"TOPU SAVUNMA ARKASINA AT"

Onyekuru ve Belhanda ile özel bir görüşme yapan tecrübeli çalıştırıcı, Faslı yıldızdan sık sık savunma arkasına top atmasını istedi.

Güneş'in haberine göre Fatih Terim'in Belhanda'ya, "Orta alanda top ayağına geldiğimi Henry'yi ara ve onu savunma arkasına kaçır. Senin atacağın isabetli paslarla Henry'yi topla buluşturacağız ve bu şekilde sonuca gideceğiz" dediği, Younes'in de "Siz merak etmeyin hocam" diyerek cevap verdiği belirtildi.

"20 YIL SONRA TARİH YAZALIM"

Ardından Onyekuru ile konuşan Terim'in şunları söylediği kaydedildi;

"Bu maç bizim için çok önemli biliyorsun. Şampiyonluk için bu mücadeleden üç puan çıkarmalıyız ve en büyük gol ayağımız da sen olacaksın. Savunma arkasına sık sık koş. Younes direkt seni topla buluşturacak. Ancak ofsayta dikkat et, sakın ofsayta düşme"

Terim, Kadıköy'deki 20 yıllık galibiyet hasretinin bitmesi gerektiğini vurgulayarak, "20 yıl sonra tarih yazalım" diyerek tüm takıma seslendi.Kaynak:Güneş 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER