banner197

Fatih Terim'in önünde 4 seçenek var

G.Saray'da bir numaralı gündem maddesi Luyindama ve Marcao'nun cezalı olduğu F.Bahçe derbisinde stoperde kimlerin oynayacağı... Terim, Malatyaspor maçında gösterdi ki, Donk'u derbide sahaya sürecek. Peki yanında kim oynayacak.

Fatih Terim'in önünde 4 seçenek var

■ Favori; kariyerinde pek çok Fenerbahçe derbisi oynamış Semih Kaya.

■ Plase; formuyla güven veren Linnes'i sağ kanada kaydırıp, Sevilla'dayken bazı maçlarda stoper oynayan Mariano'yu stoperde kullanmak.

■ Sürpriz, Luyindama atıldığında Malatyaspor maçında Semih değilde kendisi tercih edilen Ahmet Çalık.

■ Sürprizin sürprizi ise kariyerinde hiç stoper oynamamış ama büyük maç tecrübesi olan Fernando'nun stopere çekilmesi.

STOPER TERCİHLERİ G.SARAY'IN SİSTEMİNİ BELİRLEYECEK

Derbideki stoper tercihileri Fatih Terim'in oyun planını da şekillendirecek... beklendiği gibi Semih stoperde oynarsa, topla oyunu Fernando başlatacak. Ndiaye ve Belhanda biraz daha geride oynamak zorunda kalacak. Mariano oynarsa Linnes daha çok öne çıkacak. Galatasaray'ın akınları sağ kanattan başlayacak. Linnes-Feghouli hattı maçın kaderini belirleyecek.
Ahmet Çalık oynarsa, sol stopere kayacak. Bu da Donk'u oyun kurucu haline getirecek. Fernando, Ndiaye ve Belhanda'nın yerleri değişmeyecek. Fernando stoper oynarsa, Ndiaye ve Belhanda çift 8 numara oynayacak. G.Saray oyunu F.Bahçe yarı sahasında oynamak zorunda kalacak. Emre Akbaba'da 10 numara gibi forma giyecek.Kaynak:Fotospor

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2019, 08:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER