Galatasaray'a çılgın gelir!

Ligde şampiyonluk yolunda çok önemli bir avantaja sahip olan Galatasaray eğer mutlu sona ulaşırsa müthiş bir gelir sağlayacak...

Galatasaray'a çılgın gelir!

Galatasaray, 31. hafta itibariyle 46.8 milyon lira galibiyet primi, 11.7 milyon lira da beraberlik primi elde etti. üç haftada alınacak skorlara göre primler daha da artacak.

Cimbom 35 milyon lira sezona katılım payı ve 63 milyon lira da geçmiş şampiyonluk primini kasaya koyacak. 22. şampiyonluğun ödülü olarak ise 33 milyon liralık gelir de Galatasaray'ın olacak.

Şampiyon olması halinde üst üste 2. kez direkt olarak Şampiyonlar Ligi'ne katılacak olan Sarı-Kırmızılılar ayak bastı parası ve yayın gelirleri ile birlikte minimum 200 milyon liralık gelir elde edecek.

Ürün satışı, maç günü hasılatı ve puan primleri ile birlikte gelir 250 milyon lirayı bulacak. Böylece Cimbom şampiyonluk halinde yaklaşık 450 milyon liralık dev bir para ödülünün sahibi olacak.

Averajla 1. sırayı alan Galatasaray önümüzdeki iki hafta Çaykur Rizespor ve Başakşehir'i mağlup ederse şampiyonluğunu resmen ilan etmiş olacak.




Kaynak:Spor Arena

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER