Galatasaray'a kayyum atanabilir!

Spor hukukçusu ve avukat Alpay Köse, Mustafa Cengiz'in seçime gitmemesi durumunda sarı-kırmızılı ekibe kayyum atanabileceğini ifade etti.

Galatasaray'a kayyum atanabilir!

İbra alamaması neticesinde Galatasaray Kulübünün bir seçim durumuna girmesinin beklendiğini ifade eden Köse, şöyle konuştu: "Seçimle alakalı yönetim kurulunun böyle bir karar alması gerekir. Yönetim kurulu, yapılan oylamada usulsüzlük olduğunu iddia ediyor. Hukuki olarak belli başvuruların yapılacağını söylüyor. Daha önce Adnan Polat zamanında da böyle bir olay yaşanmış ve hukuki durum içine girilmişti. Bu durumda yönetim kurulunun seçim kararı almasını beklememek lazım."


"MAHKEME KAYYUM GÖREVLENDİREBİLİR"

Cengiz başkanlığındaki yönetim kurulunun 1 aylık süreç içinde seçim kararı almaması durumunda genel kurul üyelerinin mahkemeye gidebileceğini aktaran Alpay Köse, "Genel kurula katılmış üyelerden herhangi biri mahkemeye başvurarak yönetim kurulunun kullanmadığı karar nedeniyle genel kurul yapılmasını talep edebilir. Mahkeme de bunu haklı görürse genel kurul yapılması için bir karar verebilir ve bir kayyum görevlendirebilir. Buna karşı Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu da bir hamlede bulunacaktır. Bu saatten sonra bakılacak konu seçim yapılmasıyla ilgili herhangi bir başvuruda bulunulup bulunulmayacağı." ifadelerini kullandı.Kaynak:CNN Türk 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER