Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz taburcu oldu!

Yaklaşık bir hafta önce beyin ameliyatı geçiren Spor Toto süper Lig ekiplerinden Galatasaray'ın Başkanı Mustafa Cengiz, taburcu edildi.

Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz taburcu oldu!

Yeditepe Üniversitesi Koşuyolu Hastanesi'nde ameliyat olan ve yaklaşık 1 haftadır hastanede müşahade altında tutulan Süper Lig ekiplerinden Galatasaray'ın başkanı Mustafa Cengiz, hastaneden yürüyerek çıktı. Maskesini açan ve basın mensuplarına poz veren Cengiz'in güldüğü ve moralinin yüksek olduğu gözlendi.

Ameliyathane ortamından dolayı sesi kısılan ve konuşmakta zorluk çeken Sarı Kırmızılı başkan Cengiz, daha sonra açıklama yapacağını dile getirerek şu ifadeleri kullandı; "Komadan çıktığım ilk andan itibaren her şey kontrolüm altında. Galatasaray için çalışmaya devam ediyoruz" 

Beyninden 3 adet tümör çıkarılan Mustafa Cengiz, aracına binerek hastaneden ayrıldı. Galatasaray başkanı, daha sonra kemoterapi tedavisi görecek.

Mustafa Cengiz'in ayrılmasının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Sarı Kırmızılı kulübün ikinci başkanı Abdurrahim Albayrak, ameliyatı gerçekleştiren Beyin ve Sinir Cerrahisi (Nöroşirurji) Uzmanı Prof. Dr. Uğur Türe, ekibine ve hastane çalışanlarına teşekkürlerini iletti.

Albayrak, başkan Cengiz'in durumunun iyi olduğunu belirterek, "Buradan mutlu ayrılıyoruz. Başkanım, yürüyerek Galatasaray'a yakışan bir şekilde arabasına bindi. Çok mutluyuz. Başkanımız evinde istirahata çekildi. Gözlerini açtığı andan itibaren hep 'Galatasaray' dedi. En ufak sorunları bile çözdü" şeklinde konuştu.

Galatasaray başkan yardımcısı Yusuf Günay ise Mustafa Cengiz'in başarılı bir operasyon geçirdiğine vurgu yaparak şu ifadeleri kullandı; "Sayın Başkanımız taburcu edildi. Galatasaray camiasına müjdeler olsun. Bundan sonra yönetim olarak el birliği ile Galatasaray için çalışmaya devam edeceğiz. Camiamız adına Uğur Türe hocamıza teşekkür ediyorum" 

Ameliyatı gerçekleştiren Prof. Dr. Uğur Türe ise başkan Mustafa Cengiz'in durumunun iyi olduğunu belirtti.

Türe, Cengiz'in durumunun iyi olduğunu dile getirirken; "Geçen hafta zorlu bir ameliyat geçirdik. Beyincikte ve beyin sapında 3 adet tümör vardı. Onları tamamen çıkardık. Kendisi çok iyi durumda ve evine dinlenmeye gidiyor. Bundan sonra bir kemoterapi süreci var. Bu gidişle bunların hepsini en iyi şekilde atlatacağına eminim" şeklinde görüş belirtti.

Sarı Kırmızılı takımın başkanı Mustafa Cengiz'in ameliyattan uyandıktan sonra yönetim kurulu toplantısı yaptığını ifade eden Türe, "Başkanla bir tek sıkıntımız oldu. Uyanır uyanmaz Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulunu toplamaya başladı. Her gün toplantı yaptı ama onu yasakladım. Moralinin bu kadar iyi olması sağlığına en büyük destek. İnşallah böyle gidecek" şeklinde konuştu.

Kaynak: Mynet Spor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER