Galatasaray covid-19'a rağmen şampiyonluk için kesenin ağzını açtı

Galatasaray kulübü, covid-19 pandemisinin futbol üzerine yarattığı ekonomik sıkıntılara rağmen şampiyonluk için kesenin ağzını açtı. Yönetim, şampiyon olunması halinde oyunculara 2 milyon euro prim dağıtacak.

Galatasaray covid-19'a rağmen şampiyonluk için kesenin ağzını açtı

Bütün dünya kulüplerinde olduğu gibi koronavirüs nedeni ile ekonomik tedbirler alan Galatasaray, futbolcularla %15'lik indirim için anlaşmaya varmıştı..

Sezonun kalan bölümünde şampiyonluk mücadelesi vermeye hazırlanan Galatasaray'da yönetim, maddi sıkıntılara rağmen şampiyonluk için önemli bir prim ortaya koydu. Oyuncular bu sezon şampiyon olmaları halinde toplam 2 milyon euroluk prim kazanacaklar. Futbolcuların her birine garanti ücretlerinin yüzde 5'ini prim olarak yatıracaklar. En yüksek primi ise Radamel Falcao elde edecek.

HAZİRAN'DAN ÖNCE ÖDEME

Öte yandan yönetim, futbolculara maaşlarını haziran ayı öncesinde ödeme amacında. Başkan Mustafa Cengiz ve ekibi, futbolcularının indirim talebini kabul etmesi ile gösterdikleri fedakarlığa sezon başlamadan önce alacaklarının bir kısmını ödeyerek karşılık vermek istiyor.

kaynak: internetspor

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2020, 14:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER