Galatasaray'da Cengiz'in karşısında aday aranıyor!

Galatasaray 23 Mart'ta gerçekleştirilecek yıllık olağan genel kurul toplantısına son derece gergin bir şekilde gidiyor.

Galatasaray'da Cengiz'in karşısında aday aranıyor!

Başkan Mustafa Cengiz ve yönetiminin ilk defa mali ve idari yönden denetleneceği kongre öncesi idari yönden ibrasızlık sesleri artık yüksek sesle konuşuluyor. Başkan Cengiz de önceki gün buna karşılık "İdari ibrasızlık geçersizdir. Mali ibrasızlığı verebiliyorsanız verin" restini çekti. Peki, bu restin çekildiği divan toplantısının öncesinde ve sonrasında neler yaşandı ve şu an Galatasaray kulislerinde neler konuşuluyor, göz atalım… Çarşamba günü gerçekleşen divan toplantısında ana konu eylül ayındaki kongreyi yöneten Metin Sinan Aslan'ın disipline verilmesiydi. Bu durumun kabul edilemez olduğunu savunan üyeler, divan başkanlığına dilekçe verdi ve o dilekçenin son maddesinde şu ifadeler yer aldı:

Çok seslilik kesilemez

Son dönemde çok sık görülen Disiplin Kurulu sevkleriyle camiada çok sesliliğin önünü kesme gayreti Galatasaray'da asla geçerli bir yöntem değildir. Geçmişte de olmamıştır, gelecekte de olmayacaktır. Galatasaraylı her uygulamayı kayıtsız şartsız desteklemez, kabullenmez. Fikri hür insanların çıkıp konuştuğu bir yapıdır Galatasaray… Bunun herkes tarafından idrak edilmesi gerekir. Meseleleri irdelemeden disiplin sevklerinin yapılması yerine Sayın Başkan'ın bu üyelerle bir diyalog kurup Galatasaray örf, âdet ve geleneklerine göre kucaklayıcı, hata varsa makamı gereği affedici olması en büyük özlem ve beklentimizdir.

Tepki çeken diyalog

'Galatasaray geleneklerinin' vurgulandığı bu dilekçenin ardından divan kurulunda üyelerle yönetim kurulu arasındaki gerginlik daha da arttı. Güne damga vuran olay ise Başkan Mustafa Cengiz ile Divan Başkanı Eşref Hamacıoğlu arasındaki şu diyalog oldu: "M.C: Bana göre bir divan ve başkan yok... Espri... / E.H: Esprilerinizin nereye gideceğine dikkat edin. / M.C: Gideceği yere gider / E.H: Başkanlık makamına biraz dikkat. / M.C: Evet! Divan Başkanı, başkanlık makamına." Birçok üye bu diyaloğun ardından Başkan Mustafa Cengiz'in yaklaşımının Galatasaray'da kabul edilemez olduğunu savundu.

Yeni arayışlar

Divan toplantısından sonra kulisler iyice hareketlenirken, ibrasızlık için örgütlenen üyeler, 23 Mart'a kadar güçlü bir başkan aday aramaya başladı. 23 Mart'taki genel kurul, seçimli genel kurul değil fakat Başkan Mustafa Cengiz ibra edilmezse otomatik olarak Galatasaray mayıs ayında seçime gidecek. Ancak sarı-kırmızılı camianın kanaat önderleri güçlü bir başkan adayı olmadan ibrasızlığı onaylamayı düşünmüyor. Mustafa Cengiz'e karşı ibrasızlık için örgütlenenler de, Galatasaray'ın eskilerini ve duayenlerini ikna etmek için güçlü bir başkan adayı bulma peşinde. Eğer 23 Mart'a kadar Galatasaray'da başkanlık için bir isim parlarsa kongrenin gidişatı çok farklı olacak.Kaynak:Türkiye

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER