Galatasaray'da Gomis sıkıntısı! ''Marsilya beni istiyor indiremem...''

Galatasaray'da yönetimin indirime gitmesini istediği Bafetimbi Gomis, Marsilya'nın kendisini istediğini belirterek, sarı kırmızılılardan gelen bu talebi reddetti.

Galatasaray'da Gomis sıkıntısı! ''Marsilya beni istiyor indiremem...''

Galatasaray’da hiç kimsenin beklemediği bir kriz başgösterdi… verdiği son röportajda teklifler olduğunu ve yeniden Avrupa’nın 5 büyük liginde oynamak istediğini açıklayan Bafe Gomis’in sıkıntısının yönetimin istediği feda olduğu ortaya çıktı. Sarı-kırmızılı yönetimin yılda zaten 3 milyon 350 bin Euro alan Fransız oyuncudan en azından 2.5 milyon Euro’luk imza parasından ve maç başına kazandığı 5 bin Euro’dan vazgeçmesini talep etti.

Gomis bu iki talebe de olumsuz cevap verirken, Marsilya’nın geri dönmesi için kendisine yaptığı teklifi yöneticilerin önüne koydu. Yönetim ise 33 yaşındaki oyuncu ile anlaşma yolları ararken UEFA’dan gelecek bütçe kısıtlamasını aşmak için sözleşmesini uzatıp rakamı yaymanın yollarını arıyor.

Yönetimin hedefi önümüzdeki iki yılda imza parasıyla beraber 9.2 milyon euro kazanacak Gomis’e 2 yıllık ekstra sözleşme verip maaşını 2.5 milyon euro’ya düşürmek. UEFA’nın getireceği bütçe kısıtlaması sorunu da bu şekilde çözülmek isteniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER