Galatasaray'da tarihi zarar rekoru

Süper Lig'in bu sezon ekonomik durumu en çok tartışılan büyüğü Galatasaray hakkında yapılan yeni bir haberle kulübün Başkan Dursun Özbek'le zarar rekor kırdığını iddia etti.

Galatasaray'da tarihi zarar rekoru
Serdar Dinçbaylı imzasıyla yayımlanan habere göre sarı-kırmızılılar henüz 1 Haziran 2016-28 Şubat 2017 arası 9 aylık dönemde 240 milyon TL zarar açıklayarak bir yıllık öngörülen zarar miktarını şimdiden aştı.

Tüm Süper Lig kulüplerinden fazla olan bu miktar, aynı zamanda bir önceki yılın aynı dönemde açıklanan 54 milyon TL'lik zararın tam beş katı oldu.

Yönetimde görev yaparken Dursun Özbek ve kardeşi Mehmet Özbek'le ters düşerek görevinden ayrılan Fatih İşbecer, geçtiğimiz yılın mayıs ayında Haziran'da başlayan yeni mali dönem öncesi bu zararı öngörüp, dönemin iki finans direktöründen biri olan Gözde Turan'a bir rapor hazırlattı ve bu rapor doğrultusunda önlem alınmazsa kulübün karşı karşıya kalacağı zarar miktarıyla ilgili yönetimi uyardı. Raporda UEFA cezası dolayısıyla düşen gelirler, ekonomik riskler, kur riski, futbolcu maaşları, yüksek bonservislerin hepsinin etkisi hesaplanmıştı.

 kaynak:Fanatik
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER