Galatasaray'dan 60 milyon liralık kaynak!

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Galatasaray, sponsorluk ve bankalarla yapılan görüşmeler sonucu yaklaşık 60 milyon liralık bir kaynak oluşturdu.

Galatasaray'dan 60 milyon liralık kaynak!

Süper Lig ekiplerinden Galatasaray, koronavirüs salgınının ardından yaşanan ekonomik krizi aşmaya çalışıyor.

Sponsorluk ve bankalarla yapılan görüşmeler sonucu yaklaşık 60 milyon lira kaynak yaratıldı.

Transfer sürecinde ekonomik olarak dikkatli davranmak isteyen yönetim, önceliği futbolcu maaşları ve bonservis taksitlerine verdi.

2019-20 sezonu için futbolcuların alacaklarının önemli bir kısmı yatırılırken, UEFA'nın önem verdiği borçsuzluk kağıdı ile ilgili sıkıntı da ortadan kalktı.

Gelişme üzerine kulübe ihtarname çeken Feghouli ile birlikte yabancı ve yerli futbolcuların tamamı borçsuzluk kağıdına imza attı.

Sarı Kırmızılı kulübün borcu olduğu kulüplere ödemelerini yaptığı ve futbolculardan alınan borçsuzluk kağıtlarını da UEFA’ya gönderdiği belirtildi.

Öte yandan Suudi Arabistan’a transfer olan Maicon için Al Nassr kulübünün Ağustos ayı sonuna kadar bonservis ücretini ödeme sözü verdiği öğrenildi. 

Bu satışla Finansal Fair Play uygulaması kapsamında artıya geçen Galatasaray'ın, elde edilecek geliri transferde kullanmayı hedeflediği belirtiliyor.

Kaynak: TRT Spor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER