Galatasaray'dan Gidiyorlar !

Galatasaray, Sofiane Feghouli ile Younes Belhanda'yı körfez ülkelerine satıp, mali yönden rahatlamanın planlarını yapıyor.

Galatasaray'dan Gidiyorlar !

Galatasaray'ın bu yaz döneminde ilacı Feghouli ve Belhanda olacak. Cim-Bom'da satışına onay verilen iki oyuncu için Körfez ülkelerinden teklifler geldiği ve yaklaşık 15 milyon euroluk bir bonservis beklendiği bildirildi.
 
Her iki oyuncunun yüksek maliyetleri ile beraber performanslarını mercek altına alan teknik direktörFatih Terim'in, "Satılabilir" raporunun ardından teklifleri değerlendirme kararı alan yönetim, 15 milyon euroluk talebin karşılanması halinde bu oyuncularla yollarını ayıracak.
 
Böylece Galatasaray bu transfer dönemi için hem kaynak bulacak hem de mali yönden önemli bir yükten kurtulacak. Çünkü Galatasaray, 4 yıl daha sözleşmesi bulanan Feghouli'ye sadece garanti ücret olarak 15.4 milyon euro ödemek zorunda... Başarı bonusları ve primler eklenince bu rakam 20 milyon euroya yaklaşıyor.
 
Belhanda'ya ise kalan 3 yıl için sarı-kırmızılı kulübün ödemek zorunda olduğu garanti para, 10.5 milyon euro. Faslı futbolcu, başarı bonusları ve primlerle beraber 13-14 milyon euro alacak. Ayrıca bunların vergileri de Galatasaray'a ayrı bir yük olacak.
 
Müslümanlık avantaj

 
Özellikle Katar ve Suudi Arabistan gibi Körfez ülkelerinin bu iki futbolcu konusunda ısrarlı oldukları belirtildi. Bu ülkelerdeki takımlar, bu futbolcuların müslüman olmaları nedeniyle uyum sorunu yaşamayacaklarını düşünüyor. Feghouli'nin sarı-kırmızılı kulübe zorluk çıkarmayacağı ancak Belhanda'nın bu noktada nasıl bir reaksiyon vereceği ise bilinmiyor.
 
Gomis de gidebilir
 
Cim-Bom'un geçen sezonki şampiyonluğuna, attığı 29 golle önemli katkıda bununan Bafetimbi Gomis'in, istediği zam gerçekleşmeyince, Çin kulüplerinin teklifini değerlendirebileceği öğrenildi.
 
Galatasaray ile 2 sene daha sözleşmesi bulunan 33 yaşındaki forvetin 3 milyon 350 bin euroluk garanti ücretinin 4 milyon euroya çıkarılmasını istediği ancak olumlu yanıt alamadığı belirtildi. Kulübün mali yönden kemer sıkma kararı alması bu kararda etkili olurken, moral bozukluğu yaşayan Gomis'in Çin kulüplerinden gelen tekliflere sıcak baktığı belirtildi.
 
Fransız forvetin astronomik teklifler aldığı ve bu durumun kafasını karıştırdığı bildirildi. Gomis'in Çin'e gitmesi durumunda Galatasaray 8-10 milyon euro arası bir bonservis geliri bekliyor. Sarı-kırmızılı kulüp, Gomis'i 2.5 milyon euroya Swansea'dan alırken, imza parası olarak da futbolcuya 2.5 milyon euro vermişti.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2018, 14:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER