Galatasaray'ı Beşiktaş ve Dortmund takip ediyor! Sakatlık...

Üst üste şanssızlıklar yaşayan Galatasaray, sakatlık karnesiyle zirve yaptı. Bu sezon 18 futbolcusunu 27 kez sakatlığa kurban veren sarı kırmızılı ekip, bu alanda Avrupalı rakiplerini sollayarak ilk sıraya kuruldu. Listede ikinci sırada ise yine bir Türk ekibi Beşiktaş var.

Galatasaray'ı Beşiktaş ve Dortmund takip ediyor! Sakatlık...

Kulüplerin korkulu rüyası sakatlıklardan yana bu sezon çok çeken Galatasaray'da tam 18 farklı futbolcu, 27 kez sakatlık yaşadı. Özellikle son maçlarda kadro kurmakta dahi zorluk çeken sarı-kırmızılı ekipteki bu durum, ilginç bir istatistik ortaya çıkardı. Buna göre Galatasaray sakatlık sayısında, geçen sezonu Aralık ayı bile gelmeden geride bıraktı. Sarı-kırmızılı takımda 2017-2018 sezonunda 17 oyuncu 22 kez sakatlanmış, bu sakatlıkların 9'u Fatih Terim, 13'ü ise Igor Tudor döneminde yaşanmıştı.

GALATASARAY 1, BEŞİKTAŞ 2 NUMARA

Aslan, sakatlık karnesiyle Avrupa'da da zirve yaptı. Bu alanda majör liglerin önde gelen takımlarını sollayan sarı-kırmızılıların hemen ardında da yine bir Türk ekibi var. Şenol Güneş yönetimindeki Beşiktaş'ta 15 futbolcu 25 kez sakatlandı. Fenerbahçe ise listede 15 sakatlık sayısı ile 11. sırada yer aldı.


Kaynak:Sabah

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER