Galatasaray'ın BB Erzurumspor maçı başvurusu reddedildi

Galatasaray'ın BB Erzurumspor maçının saatinin değiştirilmesi talebi reddedildi. Sarı kırmızılı kulüpten resmi açıklama geldi.

Galatasaray'ın BB Erzurumspor maçı başvurusu reddedildi

Galatasaray, Spor Toto Süper Lig'in 24. haftasında BB Erzurumspor ile deplasmanda karşılaşacak. 3 Mart Pazar akşamı saat 19:00'da başlayacak mücadele için Galatasaray'ın yaptığı saat değişikliği talebi reddedildi. Galatasaray, yayıncı kuruluş ve BB Erzurumspor'un olumsuz görüşleri nedeniyle TFF'nin bu kararı verdiğini açıkladı.
 
Galatasaray'dan BB Erzurumspor maçı açıklaması

"Bilindiği üzere, 3 Mart 2019 Pazar günü saat 19:00 da oynanacak olan Erzurumspor - Galatasaray maçı için, gerek TFF gerekse yayıncı kuruluş nezdinde maçın daha uygun meteorolojik, saha ve fiziki koşullarda oynanabilmesi ve gündüz saatlerine alınması konusunda, maç saatinin ilan edildiği ilk günden itibaren başvuruda ve müteaddid görüşmelerde bulunduk.

Bu çerçevede, sporcu sağlığını ön plana alarak, maçın daha adil ve eşit şartlarda oynanması için 13:30 ya da 16:00 gibi uygun bir saate alınması yönünde yaptığımız yazılı talebimize karşı; yayıncı kuruluş ve ev sahibi takımın olumsuz görüşleri gerekçesiyle, daha önce ilan edilen gün ve saatte oynanacağı TFF tarafından Kulübümüze bildirilmiştir.Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Galatasaray Spor Kulübü"

FATİH TERİM HATAYSPOR MAÇINDAN SONRA NE DEMİŞTİ?

Süper Lig'de hafta sonunda oynayacakları Erzurumspor maçının başlama saatiyle ilgili TFF'ye yaptıkları başvuru hakkında sorulan soruya da yanıt veren Fatih Terim, "Sakatlarımız Erzurum maçına iyileşir mi bilmiyorum. Belki Diagne. Maçın saati konusunda konuşulacak çok şey var. Sulu sahada oynadık, ağzımızı açmadık. Oyuncunun sağlığı önemli. Gece -13 derece olacağı söylendi. Erzurumlu futbolcular için de aynı kaygıyı taşırız. En son biz pazar oynadık, keşke o zamanda da bunları sorsaydınız" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER