Galatasaray karar değiştirdi

Galatasaray'da Hakan Şükür ve Arif Erdem'in kulüpten ihraç edilmemesinin ardından gelen kamuoyu tepkisi sonucu olağanüstü toplanılarak Fetö ile anılan iki isim kulüpten ihraç edilidi.

Galatasaray karar değiştirdi
Galatasaray Kulübü, Hakan Şükür ve Arif Erdem de dahil yaklaşık 2750 üyenin üyeliklerini düşürdü.

Toplantıda Başkan Dursun Özbek'in yönetim kurulu üyelerini tek tek dinlediği ve gerekli açıklamayı yazılı olarak resmi internet sitesinden akşam saatlerinde yapılacağı öğrenildi.

Dursun Özbek ve yönetim kurulu dün yapılan olağan genel kurulda FETÖ/PDY ilişkilerinden dolayı ihracı istenen fakat ihraç edilmeyen eski futbolcular Hakan Şükür ile Arif'in durumunu görüşmek üzere toplanmıştı.

O MADDEYLE İHRAÇ EDİLECEKLER
Olağanüstü toplantıda iki ismin üyelikten ihracı için alternatifleri masaya yatıran yönetim kurulu, genel kurulun toplanmasına gerek kalmadan Hakan Şükür ve Arif Erdem'in üyeliklerini düşürecek o maddeyi ortaya çıkardı.

Galatasaray Tüzüğü gereği, üyelik aidatlarını 6 yıl ödemeyen kişiler, üyelikten ihraç edilemese de, bu kişilerin üyeliği sonlandırılabiliyor.

Bu maddeyi koz olarak kullanacak yönetim, genel kurulun ihraç edilmemesi yönünde oy kullandığı FETÖ'cüleri kulüpten uzaklaştıracak..
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER