Galatasaray, Pasquale Sensibile ile anlaşma sağladı! Pasquale Sensibile kimdir?

Galatasaray'da Burak Elmas, sportif direktörlük görevi için Pasquale Sensibile ile anlaşma sağladı.

Galatasaray, Pasquale Sensibile ile anlaşma sağladı! Pasquale Sensibile kimdir?

Galatasaray sportif direktörünü buldu.

Sarı-kırmızılı takım, Pasquale Sensibile ile anlaşma sağladı. Başkan Burak Elmas, Luis Campos’un da düşüncesini alarak sportif direktörülük görevi için  Pasquale Sensibile’de karar kıldı.

Pasquale Sensibile kimdir, hangi kulüplerde görev yaptı?

50 yaşındaki İtalyan sportif direktör Pasquale Sensibile, futbolculuk hayatında ülkesinin birçok alt lig takımında oynarken 2003 senesinde kariyerini tamamladı.

Sensibile'nin daha sonrasında ilk durağı Novara oldu. 2009 yılında Novara'nın sportif direktörlük görevini yürüten Sensibile 2011'de ise yine sportif direktörlük görevi için Sampdoria'ya imza attı. Burada geçirdiği bir seneden sonra  2013-14 sezonunda Mantova'nın sportif direktörlüğünde bulunan İtalyan futbol adamı, 2014 senesinde başkent ekibi Roma'da görev yaptı.

Pasquale Sensibile, 2014'te Roma'nın scout ekibinde görev yaparken 2016'da Serie B takımı Trapani'ye, ardından 2017'de Alessandria'ya sportif direktör olarak atandı.

2018 yılında Roma'daki scoutluk görevine dönen Sensibile, 2019 yılının Haziran ayında Serie A takımından ayrıldı ve o günden beri herhangi bir takımda görev almadı.

KAYNAK: NTV SPOR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER