Galatasaray yönetiminden Sneijder’e rekor ceza! Böylesi görülmedi…

Galatasaray yönetimi ile Wesley Sneijder arasındaki kriz büyümeye devam ediyor. Yönetimi eleştiren röportajının ardından sezon açılışına da henüz katılmayan Sneijder’e yönetim, geçtiğimiz sezon gördüğü kartlar nedeniyle rekor miktarda ceza verdi.

Galatasaray yönetiminden Sneijder’e rekor ceza! Böylesi görülmedi…

 Galatasaray’ın yıldızı Wesley Sneijder ile sarı-kırmızılı yönetim arasında soğuk rüzgarlar esiyor. Hollandalı oyuncu, geçtiğimiz ay verdiği röportajda yönetimi hedef alan açıklamalar yapmıştı. Sarı kırmızılı yönetim, Sneijder’in bu röportadaki eleştirilerine tepki gösterdi ve Hollandalı oyuncuya rekor bir para cezası verdi.

Yönetim, Sneijder’in röportajı ve geçtiğimiz sezon gördüğü kartlar nedeniyle faturayı 2.2 milyon Euro olarak belirledi. 1 Temmuz’daki sezon açılışına katılmayan Hollandalı çalıştırıcının cezasının daha da artabileceği ifade ediliyor. Sneijder’e verilen para cezası, menajeri Guido Albers’e iletildi ve noter aracılığıyla da tebliğ edildi.

Galatasaray yönetimi, geçtiğimiz günlerde Hollandalı yıldızın menajeri Albers ile bir araya gelerek durum değerlendirmesi yapmıştı. Yönetim, Sneijder’in basına verdiği demeçlerde daha dikkatli olması gerektiğini iletmişti.


Galatasaray yönetimi Sneijder dışında 13 futbolcuya da para cezası verdi. Geçen sezon görülen kartlar nedeniyle böyle bir uygulamaya gidildiği belirtildi.

Wesley Sneijder, geçtiğimiz sezon sözleşmesini uzatmış ve 2018’e kadar kendisini Galatasaray’a bağlayan imzayı atmıştı. Galatasaray yönetimi, Avrupa’nın birçok ekibin transfer listesinde yer alan Sneijder’in serbest kalma bedelini 7.5 milyon Euro olarak belirlemişti. Sneijder, Avrupa kıtasından bu rakama ulaşan bir teklif gelirse serbest kalma hakkına sahip olacak.

Kaynak:NTV Spor

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2016, 00:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER