Geleceğe Yatırım Olacak!

Drogba’nın birçok Avrupa ülkesinde sahip olduğu karizmanın yanı sıra Afrika kıtasında çok etkili olduğunu bilen Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, tecrübeli futbol adamının, Sarı-Kırmızılı takıma çok sayıda yıldız kazandırabileceğini düşünüyor

Geleceğe Yatırım Olacak!

Bir zamanlar Galatasaray forması giyen  39 yaşında olan  Phoenix formasıyla ABD 2. Ligi’nde mücadele eden Drogba , gelecek sezon sonunda aktif futbol kariyerine nokta koyacağını duyurmuştu.Basında yer alan haberlere göre,Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’in, 1.5 sezon Sarı- Kırmızılı formayı giyen Fildişi Sahilli yıldızı Cim Bom’a geri kazandırmaya çalıştığı öne sürüldü. İddiaya göre Özbek, Drogba’yı sportif direktör olarak Galatasaray’da görmek istiyor ve “Gel futbolun başına geç” teklifi yapacak. Başkan’ın, Drogba’yı transfer çalışmalarında etkin şekilde kullanmak istediği iddia ediliyor.

Geleceğe yatırım olacak

Sarı-Kırmızılı kulüp, özellikle de Drogba’nın Afrika’dan genç yetenekleri kolaylıkla Galatasaray’a getireceği görüşünde. Bu isimlerin hem saha içi performansla Cim Bom’a katkı sağlayacağı hem de ileride yüksek bonservis bedelleriyle Galatasaray’a faydalı olacakları düşünülüyor.

Didier Drogba, Galatasaray’dan ayrıldıktan sonraki süreçte verdiği bir röportajda, bir gün Sarı-Kırmızılı kulübe geri dönebileceği mesajını vermişti. Fildişi Sahilli futbolcu, kariyerini noktaladıktan sonra antrenör olup olmayacağı kararını ise henüz vermediğini ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER