Gervinho İçin Didier Drogba Devrede

Galatasaray'ın transfer listesinde bulunan Gervinho için, Didier Drogba devreye girdi. Galatasaray bu transferdeki diğer rakibi Marsilya.

Gervinho İçin Didier Drogba Devrede

Son yıllarda transfer piyasasını alt üst Çin Süper Ligi'nde yer alan Hebei China Fortune’daTeknik Direktörü Chris Coleman, A takım kadrosunda istemediği Fildişili yıldız kanat oyuncusu Gervinho’yu B Takımına göndermişti. Bunun üzerine 31 yaşındaki Fildişi Sahilli hücum oyuncusu, menajeriyle görüşme gerçekleştirdi ve kendisine takım bulmasını istedi. Bir dönem Arsenal ve Roma gibi dünya devlerinde de forma giyen yıldız futbolcuyla ilgilenen kulüpler ise Galatasaray ve Marsilya’ydı. Cim-Bom bu transferde eski bir dostu devreye soktu. Fatih Terim, Didier Drogba’yı arayarak Gervinho konusunda kendilerine yardımcı olmasını istedi.

ÖNCELİKLE GALATASARAY

Tecrübeli yıldız da eski hocasını kırmadı. Gervinho’yla uzun süren bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Vatandaşına Galatasaray ve İstanbul’u övdü. Ayrıca yeniden Şampiyonlar Ligi’nde kendisini gösterme fırsatını bulabileceğini de söyledi. Yapılan bu konuşma çok etkili oldu. Gervinho, menajeriyle tekrar görüştü ve “Önce Galatasaray’la temasa geçelim. Şartlarına bakalım. Marsilya’yla daha sonra konuşuruz” dedi. Bu transferin en geç 15 gün içinde netleşmesi bekleniyor.

Kaynak - Akşam

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER