G.Saray Onun İçin UEFA'yı Bekliyor !

Bütçe kısıtlaması, UEFA Şampiyonlar Ligi’nde 22 kişilik kadro gibi yaptırımlarla karşı karşıya kalması beklenen Galatasaray, kadro revizyonu ve gelecek gideceklerin kararı için 8 Haziran’ı bekliyor.

G.Saray Onun İçin UEFA'yı Bekliyor !

 Geçtiğimiz yaz Dursun Özbek döneminde transfer bombalarını patlatan Galatasaray'ın bu transfer döneminde eli kolu bağlandı. Sarı-kırmızılı kulüp 8 Haziran'a kadar 4 yıllık anlaşma imzalayacağı UEFA'nın nihai kararını bekliyor. İşte hafta içinde açıklanacak olası FFP yaptırımları ve Galatasaray'ın yol haritası: Transferde 'sattığın kadar al' kuralına uyulmasına kesin gözüyle bakılıyor ve mevcut kadroda Garry Rodrigues dışında yüksek rakamasatılacak oyuncu yok. Bütçe kısıtlaması çerçevesinde oyuncu maaşlarına 65 milyon Euro'dan aşağı sınır koyulabilir. Bu durumda yıllık maliyetleri 4 milyon Euro'yu geçen Feghouli ve Belhanda ile başta kaptan Selçuk İnan olmak üzere yerli oyuncuların sözleşmeleri tekrar revize edilebilir. Şampiyonlar Ligi listesi için 22 kişilik kadro kısıtlaması yolda ve altyapı kontenjanı ile yerli oyuncular önümüzdekisezon Avrupa sahnesinde çok daha değerli olacak. Sözleşmeleri biten Nagatomo, Denayer ve Donk'la devam etmek isteyen Galatasaray UEFA kararına göre hareket edecek.

NAGATOMO MÜJDESİ

Finansal Fair Play'i dengelemek isteyen Inter, UEFA'dan ceza almamak için futbolcu satışına yoğunlaştı. İtalyan basınına göre; Brozovic ve Ivan Perisic'i satış listesine koyan Inter, Galatasaray'da kiralık oynayan Nagatomo'ya da 3 milyon Euro bedel biçti. Cimbom'un, Japon yıldız için Inter'le görüşmelere başlaması bekleniyor.

ŞAMPİYONLAR LİGİ'Nİ DE ALACAĞIZ
G.Saray Lisesi'nin Pilav Günü'nde konuşan Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, "İnşallah G.Saray Şampiyonlar Ligi'ni de alacak. Taraftarımıza sesleniyorum. Kombinelere ve GS Store mağazalarına koşunuz. En büyük gücümüz taraftarımız. Biz onların yarattığı güç ve sinerji ile ayaktayız" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER