"Kulübü düzlüğe çıkarmak için uğraşıyoruz."

Galatasaray'ın yarın gerçekleşecek yıllık olağan mali genel kurulu öncesi, camiada kulisler kaynıyor. Sportif açıdan yönetimi başarısız bulan muhalefetin, idari yönden Özbek yönetimi ibra etmeyerek tüzük gereği kulübü erken seçime götürmesi kulaktan kulağa dolaşıyor.

"Kulübü düzlüğe çıkarmak için uğraşıyoruz."

Ancak bütün bunlara rağmen başkan Dursun Özbek, üzerinde seçim baskısı hissetmiyor. Yakın çevresiyle sık sık fikir alışverişinde bulunarak kendinden emin bir görüntü çizen başkanın, dün gerçekleşen yönetim kurulu toplantısında arkadaşlarını da rahatlattığı öğrenildi.

Seçilirken vaadettiklerinin bir kısmını gerçekleştirdiklerini bir kısmını da gerçekleştirmek üzere olduklarını belirten Özbek’in, “Biz verdiğimiz sözleri tuttuk. Kulübü mali açıdan düzlüğe çıkarmak için uğraşıyoruz ve önemli ölçüde yol aldık. Benim ibra edilmeme gibi bir korkum yok, sizin de olmasın” dediği bildirildi.

Kulübün yıllardır biriken sorunlarıyla uğraştıklarını vurgulayan Özbek’in, “6 yıldır alınamayan TT Arena’nın üst kullanım hakkını aldık. Üzerine bir de çok amaçlı bir spor salonunu kulübe kazandıracağız. Florya’nın 2 katı büyüklüğündeki Kemerburgaz’da bulunan arsanın da tapusunu aldık. Yaptığımız böylesine önemli işleri genel kurulun büyük bölümü beğeniyor” şeklinde konuştuğu kaydedildi.

HT Spor

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2017, 10:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER