Mustafa Cengiz'in Galatasaray'ı Düzlüğe Çıkartacak Dev Projeleri !

Futbol yönetimini tamamen teknik direktör Fatih Terim'e bırakan ve bu konuda hemen hemen hiçbir işe karışmayan Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, FFP ile imzalanan yapılandırma anlaşmasına uyum gösterebilmek için gece gündüz çalışıyor.

Mustafa Cengiz'in Galatasaray'ı Düzlüğe Çıkartacak Dev Projeleri !

Türk futbolu için acil eylem planı belirleyen Mustafa Cengiz, Sarı-Kırmızılı ekip için de 4 önemli proje üzerinde duruyor.

İlerleyen günlerde meyvelerini verip Galatasaray'ı düzlüğe çıkarması çıkarması planlanan o dev projeler ise şöyle:

- Sancaktepe'de 2 bin dönüm üzerine, 8 olimpik branşın tesislerinin bulunacağı kampüs yapılacak. Buradaki sıkıntının çözülmesi için Tarım, Maliye Bakanlığı ve Sancaktepe Belediyesi ile görüşmeler sürdürülüyor.

- Kemerburgaz'daki "mandıra" ve "maden" işgal sorunu ortadan kaldırılacak.

- Cengiz 5 milyon euro yıllık gelir getireceği iddia edilen otel projesini iptal etme kararı aldı. Çünkü yıllık kiralama teklifleri 600 bin ila 1 milyon euro arasında... Buranın teknoloji şirketlerine kiralanması planlanıyor. Ayrıca Ali Sami Yen Kompleksi'nin çevresi de Teknokent olarak kullanılması düşünülüyor. İki projeden 8 milyon dolar bekleniyor.

- Devam eden sponsorluk anlaşmalarının üzerinden yeniden geçilecek. Yeni anlaşma şartları masaya yatırılacak. Gerekirse iptal edilecek.

Kaynak:Fotomaç

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER