Mustafa Cengiz'in karşısına çıkacak isim belli oldu !

Galatasaray'da başkanlık için Eşref Hamamcıoğlu ismi ön plana çıktı.

Mustafa Cengiz'in karşısına çıkacak isim belli oldu !

Mustafa Cengiz’i 23 Mart’ta zorlu bir idari ve mali genel kurul bekliyor… Önce çekilmesini, sonra yönetimini değiştirmesini isteyen liseliler son dönemde  Başkan’a çekilmesi yönünde baskı yapıyor. Durum öyle bir hal aldı ki, yönetim, “hem mali, hem de idari” yönden ibrasızlık riskiyle karşı karşıya.

Özellikle Galatasaray Lisesi mezununun üye yapılmaması ve geçen kongreyi yöneten divan başkanını yönetim tarafından disipline sevk edilmesi Başkan Cengiz’in üzerinde ciddi bir baskı yarattı. 

CENGİZ’İN KARŞISINA ÇIKACAK ADAY BELLİ OLDU: EŞREF HAMAMCIOĞLU

Hem idari hem de mali anlamda 23 Mart’taki genel kurulun gergin geçmesi beklenirken, liselilerin Mustafa Cengiz’in karşısına çıkaracağı aday da belli oldu. Şu andaki divan başkanı Eşref Hamamcıoğlu. Derin Galatasaray’ın lideri konumundaki İnan Kıraç, Hamamcıoğlu ile bir görüşme yaptı ve “başkanlığa hazırlan” dedi. Kıraç’ın, Hamamcıoğlu’na, “bu benim son kongrem olacak. Liselileri küçük görenleri, yok saymaya kalkanlara, bunun sonuçlarına katlanacaklarını göstereceğim” dediği bildirildi.

EŞREF HAMAMCIOĞLU KİMDİR?

Eşref Hamamcıoğlu, 1954 yılında İstanbul doğumludur. 1975 yılında Galatasaray Lisesi'nden mezun olduktan sonra 1980 yılında Sorbonne 'Üniversitesi İşletme Bölümü'nü bitirdi. 1981-1992 yılları arasında Tekfen Holding'e bağlı grup şirketlerinde çeşitli kademelerde yöneticilik yaptı. 1992-2012 yılları arasında Sodexo'da Kurucu Genel Müdür ve CEO olarak görev yapmıştır. Ayrıca 1994-1998 yılları arasında Sayın Duygun Yarsuvat ve merhum Anıl Büyükeroğlu, başkanlıklarında Galatasaraylılar Derneği Yönetim Kurulu'nda ve 2001-2002 döneminde Sayın Mehmet Cansun başkanlığında Galatasaray Spor Kulübü'nde Muhasip üye olarak çalışmıştır. Türk-Fransız Ticaret Derneği, TÜSİAD, Türkiye Olimpiyat Komitesi üyesidir. İngilizce ve Fransızca bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Kaynak:Fotospor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER