Mustafa Cengiz neden aday olmadı? İşte yanıtı...

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Galatasaray'da 19 Haziran’da yapılacak Seçimli Genel Kurul’unda aday olmama kararı alan mevcut başkan Mustafa Cengiz, seçim süreci hakkında açıklamalarda bulundu.

Mustafa Cengiz neden aday olmadı? İşte yanıtı...

Süper Lig ekiplerinden Galatasaray'ın mevcut başkanı Mustafa Cengiz, Bankalar Birliği anlaşması ve genel kurul ile ilgili Hürriyet Gazetesi'ne konuştu.

Sarı Kırmızılı kulüp, bankalar konsorsiyumu ile imzalamış olduğu Finansal Yeniden Yapılandırma Sözleşmesi'nin ön koşullarını yerine getirerek borçlarının yapılandırılmasının tamamlandığını açıklamıştı.

'Tarihi imza' şeklinde duyurulan anlaşma hakkında konuşan başkan Cengiz şu ifadeleri kullandı;

"Geleceği temiz bir Galatasaray bırakmak istedim göreve gelecek yeni yönetime. Ben seçimlerle değil, Bankalar Birliği anlaşması ve borç yapılandırması ile uğraştım. Bu imzaları atmasak, Galatasaray’ın önümüzdeki sezon için lisanslama ile ilgili sıkıntıları oluşabilirdi."

Sarı Kırmızılı başkan Mustafa Cengiz, 6 ismin başkanlık koltuğu için yarışacağı başkanlık seçimi hakkında ise şu açıklamalarda bulundu;

"Yönetim Kurulu listem, imzalarım, hazırdı ama seçime girmedim. İmzalar toplansa da ‘Ben son olarak aday olmak istemiyorum’ dedim. Geride kalan 3 yılda kulübü iyi yönetmişiz ki, bugün 6 başkan adayı birden var. Görevi bırakmayı, istifa etmeyi çok düşündüm. Açık söyleyeyim; pandemi olmasa istifa ederdim. Fakat pandemi koşulları nedeniyle Galatasaray daha zor bir tablo içine düşebilirdi. Bu yüzden istifa etmedim.''

"Benim kimseyle iş birliğim yok. Göreve aday olmak isteyen herkesi, tüm kurul üyelerini serbest bıraktım. Başkan adayları arasında olan Yiğit Şardan ile bir kelime dahi konuşmadım. Sadece Abdurrahim Albayrak ile konuştum ve kararını bana ilettikten sonra da kendisine hizmetleri için teşekkür ettim."

Kaynak: NTV Spor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER