banner197

Mustafa Denizli Sözleşme İmzaladı

Galatasaray'da Hamza Hamzaoğlu ile yolların ayrılmasının ardından anlaşmaya varılan teknik direktör Mustafa Denizli Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek’in de katılımıyla Florya Metin Oktay Tesisleri’nde düzenlenen törenle kendisini 1,5 yıllığına sarı kırmızılı renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.

Mustafa Denizli Sözleşme İmzaladı

İmza törenine başkan Dursun Özbek ile Mustafa Denizli katılırken, Galatasaray Kulübünün Başkanı Dursun Özbek imza töreni öncesi yaptığı açıklamada "Mustafa Denizli hocama yuvasına hoşgeldin diyorum" dedi. Başkan Dursun Özbek'in açıklamaları şu şekilde:

"Bugün Galatasaray için yeni bir sayfa yepyeni bir gün. Muhakkak ki dünden dolayı herkes çok üzgün kırgın. Şunu bilmenizi istiyorum dünkü karşılaşma bir birikim ve geçmişten gelen hataların sonucudur. Şunu da herkes çok iyi bilmeli ki, eğer bir yanlış varsa Galatasaray Başkanı olarak hesabı vermeye hazırım. Bir telefonun ardından göreve Galatasaray için hazırdım. Sonra aday oldum ve genel kurulun onayı hizmet yetkisini aldım. Ben ve yönetim kurulu için şunu söylüyorum 'Galatasaray göreve çağırdığı için her zaman hazırız'. Amaçımız Galatasaray'ın gününü değil geleceğini kurtarma için göreve talibiz. Hiçbir zaman medyada boy göstermek için bu göreve talip olmadım. Bu başkanlık kimliğinin arkasından çocuk ruhuyla Galatasaray heyecanını yaşayan, okuldan dersi asıp Metin Oktay'ı izlemek isteyen o ruhu taşıyan bir Galatasaraylıyım. Galatasaray hiçbir zaman düşmez. Herkesin bittiği dediği anda bile ayağa kalkar ve her yarışta olmaya çalışır. Bu Galatasaray'ın 110 yıllık birikimin ruhudur. Bunun en çanlı örneği sevgili hocam yanımda oturuyor. 1988 hatlayın bir Neuchatel maçı oynadık. Deplasmanda 3-0 yenildik ama sevgili hocam 'Fark etmez biz de 5-0 kazanırız' dedi. Bu Galatasaray pes etmez ruhunun çok önemli kanıtıdır. Hocam Galatasaray değerlerini özümsemiş biridir. Yuvasına hoş geldin diyorum. Burada açtığı kariyer parantezini burada kapatmak istemesi beni ve tüm Galatasaraylıları duygulandırmıştır. Kendisiyle imza için buraya geldik ve hoşgeldin diyorum ve başarılı bir parantez kapamayı diliyorum. Tekrar hoş geldin diyorum"

"GALATASARAY'A TEKRAR GELMEKTEN DOLAYI MUTLU VE HEYECANLIYIM"
Galatasaray'ın yeni Teknik Direktörü Mustafa Denizli ise imza töreninde yaptığı açıklamalarda Sarı Kırmızılı camiaya önemli mesajlar verdi ve "Baskılar ve krizler olmazsa bizim farklı taraflarımız ortaya çıkmaz" dedi.

Mustafa Denizli "Sayın Başkanımızın kısaca değindiği konuların yanından hareket ederek, teknik adamlık hayatımın başlangıcı ve önemli bir bölümünün geçtiği bu tesislerde tekrar olmaktan mutlu ve heyecanlıydım. Biraz yorgun görünüyoruz ama 10 saatlik yoldan geldik. Ama bu yorgunluk asla bizi yıldırmaz. Öncelikle bu camiaya başarılar kazandırmış çok değerli meslektaşlarımı bir kez daha ve bu kulübü hizmete geçmiş herkesi kalben anmak ve teşekkür etmek istiyorum. Geçmişte yapılanlar ve önümüzde yapılanlar ayrı ayrı konulardır. Bu günden itibaren geçmişi sorgulamayacağız. Sadece başarılı yöntemlerini bu tesiste devam ettireceğiz" şeklinde konuştu.

"HERHANGİ BİR FUTBOLCUM HAKKINDA ÖNYARGIM YOKTUR"
Mustafa Denizli yarından itibaren hemen işe başlayacaklarını belirtirken şunları söyledi:

"Yarından itibaren yeni yol haritamızın bizi nasıl başarıya götürceğini planlayıp, paylaşacağız. Galatasaray şu anda her takımın yaşayabileceği zaman zaman psikolojik sıkıntılarını yaşamaktadır. Camia benim için yeni değil ama takım yeni. Takımın tüm unsurlarını tanımasamda hakkında bilgi sahibi olduğum değerli bir gruptan oluşuyor. Uluslararası başaraları ulaşmış bireylerin oluşturduğu bir takım. Önüme baktığım zaman beni olumsuzlukla karşılaştıracak bir soru ile karşı karşıya değilim. Hayatım boyunca yaptığım işlere inanarak başladım. Şu anda şartlar he olursa olsun kendilerine çok inandığım bir grupla çalışacağım. Herhangi bir futbolcum hakkında beni olumlu olumsuz yönlendirecek bir ön yargım asla yoktur. Dolayısıyla yarın tüm futbolcular için yeni bir başlangıçtır. Uzaktan yapılan değerlendirmeler ile pencerenin bu tarafından yapılan değerlendirmeler çok farklıdır. Bunu futbolcularımız da göreceklerdir. Bu camia bana bu sorumluluğu verdiği müddetce vereceğim her karar camianın ve kulübümün yanında olacaktır. Camianın mutluluğu ve büyük şevkle bize sarılmaları bizim işimizi kolaylaştıracaktır. Benim için de takım için de yeni yol haritamızın başlangıç noktasıdır. Bu tabloyu değiştireceğiz bundan tüm Galatasaraylılar'ın emin olması gerek. Çok kısa süre sonra bir müsabakaya çıkacağız."

"BENİM İÇİN DÜN SÖYLENENLER DEĞİL YARIN SÖYLENENLER ÖNEMLİDİR"
Atletico Madrid maçı sonrası açıklamalarda bulunan ve eski teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'nu eleştiren Sneijder'in konuşmaları hatırlatıldığında; Mustafa Denizli "Benim için dün söylenenler değil yarın söylenenler önemlidir. Ortak düşünceyi öne çekeceğiz. Bu tür konuşmaların olumlu ya da olumsuz etkilerini konuşacağız. Bir sporcunun kaybettiği maçtan sonra nasıl bir psikoloji ile konuştuğunu ben çok iyi bilirim. Benim için dün değil yarından sonra söylenenler çok önemli" şeklinde konuştu.

"KRİZ VE BASKI BENİM ANTRENÖRLÜK HAYATIMDA KAN KARDEŞİM OLDU"
Galatasaray'ın şuanki durumu hakkında açıklamalarda bulunan Denizli "Benim hakkımda olumlu düşünenlerin hepsine teşekkür ederim. Bu daha fazla çalışma azmi yüklüyor. Benim antrenörlük yaşamım çoğunlukla kriz ve baskı ortamında geçti. Kriz ve baskı hiç eksik olmadı ortamımızdan, bunun karşılığında kriz ve baskıya karşı kendimizi yeniliyoruz."

"BANA ÇOÇUKLUĞUNDA HANGİ TAKIMI TUTUYORDUN DİYE SORDULAR. BEN DE ÇOK NET BEŞİKTAŞLIYDIM DEDİM"
Son günlerin en çok konuşulan konusu olan; Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın "İyi bir Beşiktaşlı olan Mustafa Denizli'nin Galatasaray'ı çalıştırmasından memnuniyet duyuyoruz" şeklindeki açıklaması tecrübeli teknik adama sorulunca şu yanıtı verdi.

"Türkiye doğru profillere biraz ukalalık olacak ama benim dönemimde başladı. Bana çoçukluğunda hangi takımı tutuyordun diye sordular. Ben de çok net Beşiktaşlıydım dedim. Bütün başkanların görüşleri değerlidir ancak benim için en değerlisi benim görüşümdür. Bana sorulan bir soruya bu camianın bana öğrettiği bir dürüstlükle cevap verdim ve benim için zor olmadı. Birçok değişik yerde görev yaptım. Teknik adamlık dönemimin üçte biri bu camiada geçti. Yarısı da büyük camialarda geçti" dedi. 

DHA

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2015, 16:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER