Oyun sistemimiz benziyor

Galatasaray scout ekiplerinin Cenk Ergün'e, ''Oyun sistemlerimiz benzediği için Dortmund, Emre Mor'u bize verebilir'' demesi üzerine Galatasaray bu transfere yoğunlaşmış durumda.

Oyun sistemimiz benziyor
Son günlerde Emre Mor manşetlerden inmezken yıldız oyuncunun, kiralanma ihtimali Galatasaray'ın da ilgisini çekti... Bu konuda en ilginç değerlendirme Galatasaray'ın scout ekibinden geldi.

"TUDOR, TUCHEL'LE AYNI SİSTEMİ OYNATIYOR"
Futbol direktörü Cenk Ergün'e transfer raporu sunan Emre Utkucan, "Tuchel; Dortmund'a, Tudor'un oynattığı sistemin birebir aynısını oynatıyor. Emre Mor'u bir yere gönderirlerse oyun taktiğimizi gösterip Emre'yi kiralayabiliriz. Çünkü Emre oynadığı maçlarda Aubameyang'ın arkasında Kagawa ile beraber oynadı. Bizde de Bruma'nın oynadığı bölge... Avrupa'da takımlar yatırım yaptıkları oyuncuları ancak kendi sistemlerinde oynayan takımlara kiralar" ifadelerini kullandı. Ergün bunun üzerine çalışmalara başladı.

DORTMUND'DAN 25 MAÇ ŞARTI
Tecrübe kazanması için Emre Mor'u kiralamaya hazırlanan Borussia Dortmund'un 25 maç oynama garantisi ve oyuncunun yıllık ücretinin ödenmesini istediği bildirildi..

Fotomaç

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER