Özbek var galibiyet yok

Dursun Özbek'in göreve geldiği günden bu yana Galatasaray, Fenerbahçe ile birçok branşta oynadığı maçlarda rakibine karşı varlık gösteremedi.

Özbek var galibiyet yok
Dursun Özbek yönetiminde sportif başarı anlamında beklentilerin oldukça uzağında kalarak taraftarlarını hayal kırıklığına uğratan sarı-kırmızılı kulüp, özellikle her alanda büyük çekişme içinde olduğu rakibi Fenerbahçe karşısında hezimet yaşıyor.
         
Galatasaray, 23 Mayıs 2015’te yapılan genel kuruldaki seçimi kazanan ve 10 Haziran 2015’te de mazbatasını alarak başkanlık koltuğuna oturan Özbek döneminde Fenerbahçe ile farklı branşlarda yaptığı 33 derbinin sadece 4’ünü kazanabildi.
         
Sarı-kırmızılı kulüp, Özbek yönetimindeki iki sezonda sarı-lacivertlilerle futbol, basketbol ve voleybolda 33 resmi müsabaka yaptı. Bu müsabakalarda 4 galibiyet, 2 beraberlik ve 27 mağlubiyet yaşayan Galatasaray, önemli rekabette Fenerbahçe’nin oldukça gerisinde kaldı.

Futbolda tek galibiyet
Galatasaray, Dursun Özbek döneminde Fenerbahçe ile futbolda oynadığı 5 maçın sadece birinden galibiyet elde etti.
Spor Toto Süper Lig’de geçen sezon sarı-lacivertli takım ile oynadığı iki maçta da berabere kalan Galatasaray, bu sezon ise rakibine iki karşılaşmada da mağlup oldu.
Süper Lig’deki son maçta Türk Telekom Arena’da Fenerbahçe’ye 1-0 yenilen sarı-kırmızılı takım, uzun bir aradan sonra sahasında rakibine maç kaybetti.
Galatasaray, Dursun Özbek başkanlığında Fenerbahçe’ye karşı futboldaki tek galibiyetini geçen sezon Ziraat Türkiye Kupası finalinde 1-0’lık skorla kazandı.

Basketbolda 17 maçın 3’ünü kazandı
Galatasaray, Özbek’in başkanlık koltuğuna oturduğu süre içerisinde Fenerbahçe ile basketbolda erkek ve kadınlarda yaptığı 17 müsabakanın sadece 3’ünü üstün tamamlayabildi.
Galatasaray Odeabank Erkek Basketbol Takımı, bu dönemde Fenerbahçe ile farklı kulvarlarda oynadığı 10 karşılaşmanın 8’ini kaybederken, 2’sinde salondan galibiyetle ayrıldı.  
Sarı-kırmızılı kadın basketbol takımı ise Özbek döneminde sarı-lacivertlilerle yaptığı 7 müsabakanın 6’sını yitirirken, sadece birini galip bitirebildi.

Voleybolda galibiyeti yok
Dursun Özbek, başkanlığı döneminde voleybolda Fenerbahçe’ye karşı galibiyet sevinci yaşayamadı.
Sarı-kırmızılı erkek ve kadın voleybol takımları, bu dönemde Fenerbahçe ile oynadıkları 11 maçı da kaybetti.
Galatasaray bu sürede Fenerbahçe ile kadınlarda 7, erkeklerde ise 4 karşılaşma yaptı.
         
Bu sezonki 13 maçın 1’inde galip geldi
Galatasaray, bu sezon Fenerbahçe ile farklı branşlarda yaptığı 13 derbinin sadece 1’inde galip gelebildi.
Spor Toto Süper Lig’deki 2 maçı da kaybeden sarı-kırmızılı takım, erkek basketbolunda ise rakibinin karşısına çıktığı 4 müsabakadan boynu bükük ayrıldı.
Voleybolda Vestel Venus Sultanlar Ligi’ndeki üç ve Efeler Ligi’ndeki iki müsabakada da Fenerbahçe’ye mağlup olan Galatasaray, Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi’nde iki maçın birini kazandı, birisini ise kaybetti.
         
Futbolda Beşiktaş’a karşı galibiyeti yok

Galatasaray, Dursun Özbek döneminde Beşiktaş’a karşı futbolda galibiyet sevinci yaşayamadı.      
Sarı-kırmızılı takım, son iki sezonda rakibi ile futbolda oynadığı 5 derbiden 3 mağlubiyet, 2 beraberlikle ayrıldı.
Galatasaray, Özbek başkanlığında Beşiktaş ile basketbolda erkek ve kadınlarda yaptığı 9 maçta ise 7 galibiyet ve 2 mağlubiyet aldı.

Erkeklerde oynanan 4 maçın 3’ünü kazanıp, birini kaybeden sarı-kırmızılı takım, kadınlardaki 5 maçın 4’ünde rakibine üstünlük sağladı, birinde ise boyun eğdi.
Galatasaray, basketbolda hem erkek hem de kadınlarda rakibi ile oynadığı son maçları kaybetti. Sarı-kırmızılı takımların bu mağlubiyetleri de uzun bir aradan sonra yaşaması dikkati çekti. 
Galatasaray, son iki sezonda Beşiktaş ile voleybolda (kadın ve erkekler) oynadığı 6 maçta ise 5 galibiyet, bir mağlubiyet yaşadı.
        
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER