Savcılığa Nagatomo için suç duyurusu! Küfür...

Pazar akşamı oynanan Galatasaray-Trabzonspor maçında yaşanan olaylar ile ilgili 3 kişi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunuldu. İstanbul Barosuna üye bir avukat adına yapılan başvuruda, haklarında soruşturma yürütülmesi istenen isimler ise, hakemler Ümit Öztürk, Bülent Yıldırım ve Galatasaray futbolcusu Yuto Nagatomo oldu.

Savcılığa Nagatomo için suç duyurusu! Küfür...

Olaylı maçta yaşananlar şimdi de adliye koridorlarına yansıdı. Av. Dursun Küçük adına İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na dün suç duyurusunda bulunuldu.

Savcılık başvurusunda Av. Küçük’ün, aynı zamanda Trabzonspor AŞ’ye ait hisse senetlerine sahip olduğu, yaşanan olaylar nedeni ile zarara uğradığı öne sürüldü.

10 SANİYE İÇİNDE İKİ KEZ…

Savcılık başvurusunda, Ümit Öztürk, Bülent Yıldırım ve Galatasaray'lı oyuncu Nagatamo’nun ‘Görevi kötüye kullanma’, ‘Sporda şiddet yasasına muhalefet’ ve “Kamu görevlisine hakaret” suçlarını işledikleri savunuldu. Başvuru dilekçesinde, Nagatomo’nun, maçın 42.25 ve 42.35’inci dakikalarında iki kez hakeme yönelik ‘F… off’ ( S.. git) dediği kaydedildi. Dilekçede, bu ifadelere rağmen Nagatamo’nun kırmızı kart verilerek cezalandırılmadığı kaydedildi.


MAÇIN SONUCUNU ETKİLEDİ

Dilekçede ayrıca, maçın hakemi Ümit Öztürk’ün verdiği kararlarla, sonucun Trabzonspor aleyhine sonuçlanmasına yol açtığı kaydedildi.


Kaynak:Hürriyet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER