Selçuk İnan'dan Açıklamalar!

Galatasaray'da cuma akşamı oynanacak olan Bursaspor maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında Selçuk İnan açıklamalarda bulundu.

Selçuk İnan'dan Açıklamalar!
Selçuk İnan:

Önemli bir maç kaybettik. Kazanmayı çok istiyorduk ama istediğimiz sonucu alamadık. Önümüzde bir o kadar önemli Bursa maçı var.

Takım arkadaşlarımın benim arkamdan konuştuğuyla ilgili bir şey bilmiyorum. Hiçbiri böyle bir şey yapmaz. Ben de yapmam.

Wesley Sneijder ile yıllardır beraber oynuyoruz, onun bana saygısı var, benim de ona saygım var. Beni kastederek isim vermeden olumsuz bir yorum yapacağını düşünmüyorum. Hakemi kastetmiştir, ceza almaktan korktuğu için öyle söylemiştir. 

Ben Galatasaray'ın kaptanıyım. 6 yılım burada geçti. Hayatımda kimseye saygısızlık yapmadım. Bu benim karakterim.

Hocamız beni değil Cavanda'yı oyuna aldı.. O anki duygusal patlamayla Ayhan Hocaya serzenişte bulundum. Isınmıştım ve oyuna girip skoru da değiştirebileceğimi düşünüyordum. "Keşke beni oyuna alsaydınız" gibi bir şeyler söyledim. Ayhan hoca benim eski takım arkadaşım. Bu kadar nazımın geçtiğini düşünüyorum. 

Ben takım kaptanı olarak nerede, nasıl davranacağımı iyi bilen biriyim. Ayhan hocayla içeride bir şey konuştuk. Bütün takımlarda inişler ve çıkışlar olabilir. Biz de bunu yaşıyoruz. Son 4 maçta 3 mağlubiyet aldık.

Bir algı yaratılmaya çalışılıyor. Ancak takımda hiçkimse buna tenezzül etmez. Keşke bir grup kursak da önümüzdeki 5 yılda da 10 kupa kazansak. Böyle bir gruplaşma falan yok.

Sosyal medya nasıl yönetilir algı nasıl yaratılır' bunlar benim işim değil. Hasta olduğumda da sakat olduğumda da maça çıktım. Galatasaraylılık duruşunu herkese gösterdim. Kaptanlığı da layıkıyla yaptığımı düşünüyorum.

(Sabri'yle arasında sorun olduğu iddiası için) Hayatımda kimseyle sorunum olmadı. Kimseye kin tutmadım. Ailem bana böyle öğretti. Kaptanları hocalar yöneticiler belirler. Biz hiçbir zaman "kaptan olmak istiyorum" diyemeyiz. 

Olayın anlaşılması için yöneticilerimiz, hocamızdan rapor istedi. Bu yüzden bana izin verdiler. Duygusal günler de yaşadım. Yaşanacağı varmış... Ne kadar sevildiğimi de görmüş oldum. 

Oyundan çıkmaya çok alışık değilim. Üzülüyorum bu duruma. Biz de insanız. Bu benim performansımı da düşürüyor. Kaptan olarak böyle önemli bir maçta oynamamayı beklemiyordum ama benim yerime de bir takım arkadaşım oynadı.

(Mancini dönemindeki Fenerbahçe maçıyla ilgili) Hayatım boyunca bırakın Galatasaray formasını yere atmayı, ben bir arkadaşımla kavga bile etmedim. Hayatım boyunca Galatasaray formasını yere atmadım. O gün bir grup taraftarın tepkisi beni çok üzdü. Dayanamadım formayı bu kulübün bir başka efsane oyuncusu Tugay Kerimoğlu'na vermiştim. Hiçbir zaman böyle bir şey düşünmedim. Yapmam da... Ben o formayı yere atmadım. 

Taraftarlarımıza söz verebilirim. Bundan sonra takım arkadaşlarımla beraber terimizin son damlasına kadar mücadele edeceğiz. Kulübün sahibi taraftardır. Onlar benden bir şey isteyecek de yapmayacağım? Olur mu öyle bir şey?

Biz her zaman işimize bakıyoruz. Hocaya sonuna kadar saygı duymak zorundayız. İnşallah bu maçı kazanıp önümüze bakarız.

Fanatik

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER