Sinan Gümüş takımdan ayrılıyor mu ?

Sezon sonunda sözleşmesi bitecek oyuncularla görüşmeye başlayan Galatasaray yönetimi, Sinan Gümüş'le yapılan ilk görüşmeden olumlu sonuç alamadı.

Sinan Gümüş takımdan ayrılıyor mu ?


Galatasaray Sinan Gümüş için yapılan ilk görüşmede sonuç alamadı. Gümüş ile sözleşme yenilemek adına menajeri ile görüşen yönetim, 25 yaşındaki futbolcuya yüzde 50’lik bir zam uygulayarak teklifini yaptı. Sarı kırmızılı yönetim, şu anda 650 bin Euro garanti ücret alan Sinan Gümüş’e, 1 milyon Euro önerdi.


 Kontratı mayıs ayında sona erecek olan 25 yaşındaki oyuncunun, yıllık 1 milyon Euro’ya karşılık gelen ve TL bazında yapılan teklife sıcak bakmadığı öğrenildi. Sinan Gümüş’ün, Galatasaray’ın önerdiği bu kontrat şartlarına, “Yıllardır takımda en düşük gelir elde eden futbolcuyum. Bu formayı giydiğim müddetçe de her zaman elimden geleni yaptım ve yine yapacağım. Bu kariyerimde atacağım en önemli imzalardan biri” diyerek sunulacak kontrat şartlarının daha iyi bir teklif olması gerektiğini belirttiği öğrenildi.


Yurt dışına gidebilir 

 25 yaşındaki futbolcunun sergileyeceği performansa bağlı form durumuna göre, yönetim sunduğu sözleşme şartlarını revize edecek. Sinan Gümüş’ün, Galatasaray ile yeni sözleşme imzalamak için 1 milyon Euro’nun üzerinde bir teklif beklediği ve gelmemesi halinde ise futbol hayatına yurt dışında devam etmeyi düşündüğü öğrenildi.

Kaynak:Hürriyet

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2019, 10:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER