Tanman'dan Özbek'e Yalanlama

Tanman'dan Özbek'e Yalanlama

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in dün bir gazetede yer alan "Hamza hoca Felipe Melo’nun kalmasını istemedi. Keşke onu dinlemeyip takımda tutsaydım” ifadelerini yalanlama geldi. Hem de o dönem en yakınında görev yapan Cüneyt Tanman'dan. Melo ayrılırken, futbol şubesinin başında olan Tanman, köşe yazdığı gazetede yaşananları ilk kez anlattı.

İŞTE O AÇIKLAMALAR

"Melo’nun Galatasaray'da kalma ihtimali sıfırdı. Kalmasını kimse istemiyordu. Yeni yönetim olarak Melo’nun gerekli olduğunu düşünüyorduk ama oyuncunun gitmekteki kararlılığı, Hamza hocanın da kalmaması yönündeki görüşü önemliydi. Onun takımdan ayrılması herkesi mutlu edecekti, biz de politikamızı buna göre şekillendirdik. Başkan ve yönetim de kalmasından yana değildi. Zaten Hamza hocanın Melo ile kararından önce futbolcular ve menajerleri bana geldi. Melo’yu istemediklerini açık açık söylediler. Hatta kamp kadrosuna alınması bile takımda huzursuzluk oluşturmuştu.

Ardından Melo’nun menajeri bize ayrılık kararı aldıklarını çok net şekilde söyledi. Biz de bu saatten sonra Galatasaray'ın zarar görmemesi, Melo’nun bedava gitmemesi için uğraştık. Inter 7-8 tane takasta oyuncu önerdi. Ancak Hamza hoca bunların hiçbirini kabul etmedi. Sonuç olarak şunu çok net olarak söyleyebilirim; futbolcular da hoca da kalmasını istese bile Melo, Inter’e gitmeyi kafasına koymuştu. Inter’den ciddi bir para alınması bence başarılı bir operasyon oldu. Ancak başarısızlık, alternatifinin bulunamamasıydı. Hamza hocanın, Rodriguez ve Cem’e bel bağlaması bugün yaşanan kaosta çok önemli bir faktördü."  

Bugün

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2015, 13:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER