Terim'in korkusu Fenerbahçe'nin tahrikleri

Derbi maçların atmosferinin önemli olduğunu ve yaşanabilecek gerilimin önüne geçilmesi G.Saray teknik direktörü Fatih Terim'in bir numaralı önceliğ… Terim, futbolcularının içine girecekleri bir gerilimin oyun düzenlerini bozmasından endişe ediyor. İlk yarıda yaşananları hatırlatıyor. Futbolcularını sahada özellikle gerilimden ve tahrikten uzak durmaları konusunda sürekli olarak uyarıyor.

Terim'in korkusu Fenerbahçe'nin tahrikleri
TERİM: ÖNCE İNSANLARIN KALBİNİ KAZANIN

Derbi öncesinde Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, ilginç bir konuşma geldi. Tecrübeli teknik adam oyuncularıyla yaptığı son toplantıda "Ne kadar şanslısınız binlerce insan sizi izlemeye gelecek. Milyonlarca insan da TV başında olacak. Tıraş olun, en yakışıklı halinizle sahada olun. Önce insanların kalbini kazanın” dedi.

G.SARAY'IN DERBİLERDE F.BAHÇE'YE 30-0'LIK ÜSTÜNLÜĞÜ

Yarın oynanacak derbi öncesinde 17 Ocak 1909'de başlayan Fenerbahçe-Galatasaray derbileri ile ilgili ilginç bir istatistik dikkat çekti. İki takım 1915'e kadar oynanan 12 maçın tamamını Union Club sahasında oynadı. İki takım arasında 1909'dan 1913'e kadar oynanan ilk 8 maçın tamamını ise G.Saray kazandı. 8 maçta G.Saray ezeli rakibinden hiç gol yemedi. 30 da gol attı. Bu süreçte G.Saray, F.Bahçe'yi bir kez 6-0 bir kez de 7-0 yenmeyi başarı.Kaynak:Fotospor
Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2019, 08:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER