banner197

TFF başkanı Nihat Özdemir'den Fatih Terim açıklaması!

Türkiye Futbol Federasyonu başkanı Nihat Özdemir, futbol camiasından Koronavirüse yakalananlarla ilgili TFF'ye gelen tepkiler hakkında açıklamada bulundu.

TFF başkanı Nihat Özdemir'den Fatih Terim açıklaması!

Türkiye Futbol Federasyonu başkanı Nihat Özdemir, başta Süper Lig ekibi Galatasaray'ın teknik direktörü Fatih Terim olmak üzere futbol camiasından teknik direktör ve yöneticilerin 26. haftada oynanan maçlar nedeniyle koronavirüse yakalandığı yönündeki tepkilere cevap verdi.

TFF başkanı Özdemir, 26. hafta maçlarının seyircisiz oynanma kararını tek başına kendilerinin almadığını, devlet tarafından açıklandığını belirtirken şu ifadeleri kullandı; "Futbol camiasından koronavirüse yakalanan arkadaşlarımızın hepsi futbol sahası dışında bu virüse yakalandı. 26. haftada oynanan maçlar nedeniyle değil." 

beIN Sports'a açıklamalarda bulunan TFF başkanı Nihat Özdemir'in açıklaması şu şekilde;

''Şunu ifade etmek istiyorum. Futbol camiamızdan bazı arkadaşlarımız Koronavirüsten etkilendi. Ancak biz 26. haftayı hepimizin bildiği gibi seyircisiz oynatma kararı aldık. Biz bu kararı alırken tek başımıza almadık. Bu kararı Türkiye Cumhuriyeti Devleti aldı. Sayın İbrahim Kalın açıkladı. Biz de uyguladık. Allah'a bin defa şükürler olsun, futbolun içinden etkilenmedi. Eğer etkilenmiş arkadaşlar varsa, futbolun dışından etkilediler. Onun için bundan dolayı çok menunum. Eğer öyle bir şey olsaydı gerçekten üzülürdüm. Hiçbir arkadaşımız futboldan dolayı koronavirüsten etkilenmedi. Hepsi futbol sahası dışından etkilendi. Keşke onlar da olmsaydı. Futboldan olmadıkları apaçık ortadadır. Bize çok yüklendiler. Sanal dünyada inanılmaz derecede baskı yedik. Ancak sonra gördüler ki, bu iş futboldan kaynaklanmadı. Onlara cevap vermedik. İlk defa bu konuyu konuşuyorum. Acımasızca eleştirdiler bizi. Dualar ettiler, beddua ettiler. Gördüler ki, koronavirüs futbol dışından bulaştı.''

Kaynak: Super Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER