banner197

UEFA'nın Galatasaray Kararını Neden Açıklamadığı Ortaya Çıktı !

Galatasaray'da herkesin dört gözle beklediği Finansal Fair Play anlaşması bir türlü açıklanmazken, bunun nedeninin Sarı-Kırmızılılar olmadığı ortaya çıktı..

UEFA'nın Galatasaray Kararını Neden Açıklamadığı Ortaya Çıktı !
Milliyet'in haberine göre; Sarı-Kırmızılı ekip ile birlikte anlaşma yapılan diğer kulüpler konusunda da bilgilendirme yapacak olan Avrupa futbolunun patronu, bunların bir anda gerçekleşmesini istedi.

Galatasaray bu anlaşmanın detaylarında günler öncesinde uzlaşırken, diğer kulüplerin Galatasaray kadar iyi çalışmadıkları gerçeği de gözler önüne serildi. UEFA'nın bu gecikmesinin ardında Inter ve Paris Saint Germain kulüplerinin tavrının olduğu ifade edildi.

Her iki kulübün de savunmalarını geç hazırladığı, hatta bunun UEFA'yı köşeye sıkıştırmak için kasıtlı olarak yapıldığı bildirildi. Bundan dolayı da sürecin uzadığı ve normalde geçen hafta açıklanması gereken kararların bu haftaya attığı belirtildi.

Galatasaray da bu kulüpler gibi denetime girmiş ama Sarı-Kırmızılı kulüp iyi bir savunma hazırlayarak Avrupa'dan men ihtimalini ortadan kaldırmıştı. Öte yandan UEFA'nın İtalyan devi Milan'a Avrupa Kupaları'ndan men yasağı vereceği belirtiliyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER