Yaşlılardan kurtulacak

Galatasaray teknik direktörü İgor Tudor, gelecek sezon sarı kırmızılı kulüpte kalırsa takımda gençleştirme operasyonu yapmayı planlıyor.

Yaşlılardan kurtulacak
Galatasaray yönetimi ve teknik direktörü Igor Tudor, başarıya ulaşmak için takımı gençleştirmeyi planlıyor. Bunun arkasındaki en büyük neden ise takım içindeki en fazla parayı kazanan tüm oyuncuların yaşlı isimlerden oluşması... Yönetim ve teknik kadronun bahsettiği gençleştirme operasyonu bu yaz yapılabilirse Hakan Balta (34), Wesley Sneijder, Sabri Sarıoğlu, Selçuk İnan, Nigel de Jong (33) ile yollar ayrılacak. Ayrıca Aurelien Chedjou ile Podolski (32) de gelecek sezon takımda olmayacak.

Gönderilecek bu oyuncular sayesinde Sneijder (4.5), Selçuk ve Podolski (3), De Jong (2.5), Chedjou (2), Hakan Balta ile Sabri (1) olmak üzere toplamda 14 milyon euro'luk bir kasa kolaylığı sağlanması ve Bruma tarzı genç oyuncular alınması planlanıyor.

GÖREV SÜRESİ YETECEK Mİ?
Hamza Hamzaoğlu, Cesare Prandelli, Mustafa Denizli ve Jean Olde Riekerink de benzer bir değişim hedeflemiş ancak sonuca ulaşamamıştı. Şimdi gözler Igor Tudor'da..
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER