banner197

Yıldız Oyunculara Şok Ceza!

Sarı kırmızılı yönetim, başta hakeme itirazdan olmak üzere, disiplinsizce sarı ve kırmızı kart gören 14 futbolcuya, yönetmeliği sıfır toleransla uygulayarak görülmemiş cezalar kesti. 8 kez gereksiz kart alan Sneijder adeta “yanarken”, Selçuk da servet ödeyecek.

Yıldız Oyunculara Şok Ceza!

Galatasaray yönetimi, daha önce ne Türkiye, ne de Avrupa’da uygulanmış bir disiplin yönetmeliğiyle futbolcularına rekor cezalar kesti. 2015-16 sezonunu tarayan sarı kırmızılılar, hakeme itirazdan sarı kart alanlar başta olmak üzere, disiplinsizce kırmızı kart gören tüm oyuncuları tespit etti.

Sarı kırmızılı kulüp,14 futbolcusuna bu kartlardan dolayı ceza verirken, Sneijder’e çıkarılan fatura tam 2.3 milyon Euro oldu.

Hakeme itirazdan 8 kez sarı kart gördüğü için görülmemiş bir cezaya çarptırılan Hollandalı futbolcuyu, 845 bin Euro ile kaptan Selçuk İnan izledi.

REKOR CEZALAR NASIL BELİRLENDİ?


YEVMİYE HESABI YAPILDI

Futbolculara verilen para cezaları yönetmelikte yazdığı gibi aldıkları ücrete göre belirlendi. Yani maaşa göre ceza uygulandı. Her futbolcunun yıllık ücreti 10 aya, yani 300’güne bölünerek günlük gelirleri hesaplandı. Herkesin kazancına göre para cezası belirlendi. Ancak gördükleri her kartta ceza miktarı katlandı.

Hakeme itirazdan görülen ilk sarı kartta oyuncunun 1 günlük, 2’nci sarı kartta 2 günlük, 3’üncü sarı kartta 3 günlük ücretleri kesildi, devam eden kartlarda da aynı düzende artan cezalar kesildi.

SEN MİSİN 8 KART GÖREN!

Sarı kırmızılı futbolculara verilen para cezaları ve nedenleri açıklamaları ile birlikte adreslerine gönderildi.

En ağır para cezasını ise hakeme itirazdan tam 8 kez sarı kart gören, yönetimden izin almadan röportaj veren ve Galatasaray yönetimini küçük düşürücü ifadeler kullanan Sneijder’e kesildi.

Sneijder’in 2.3 milyon Euro cezasında aslan payını hakeme itirazdan gördüğü 8 sarı kart aldı. İzinsiz röportajdan aldığı 150 bin Euro civarındaki ceza da eklendiğinde toplam rakam 2.3 milyon Euro gibi astronomik bir düzeye ulaştı. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2016, 13:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER