Yönetim kararını verdi

Bir hafta önce “İstanbul’da mutluyum” demesine rağmen Hollanda Milli Takımı’nda yaptığı son açıklamada, “Amerika benim için iyi bir opsiyon” sözleriyle ayrılık sinyali veren Sneijder konusunda yönetim tavrını belirledi.

Yönetim kararını verdi

Galatasaray’ın ana gündem maddelerinden biri Wesley Sneijder. Bir hafta önce “İstanbul’da mutluyum” demesine rağmen Hollanda Milli Takımı’nda yaptığı son açıklamada, “Amerika benim için iyi bir opsiyon” sözleriyle ayrılık sinyali veren 33 yaşındaki yıldız konusunda yönetim tavrını belirledi.

Gelecek sezon kadrosunda gençleşmeye gitmeyi planlayan ve UEFA kriterlerini de göz önünde bulunduran Sarı-Kırmızılılar, şartların oluşması halinde Sneijder’le yolları ayırabilir. İstanbul'da eskisi kadar mutlu olmayan Sneijder’in 1 yıllık daha sözleşmesi bulunuyor ve serbest kalma maddesi 7.5 milyon Euro. Ancak oyuncunun 5 milyon Euro’yu bulan maaş maliyetinden kurtulmak isteyen yönetim, 4-5 milyon Euro civarı bir teklifin gelmesi halinde Hollandalı futbolcuyu göndermeye sıcak bakıyor.

Kısacası sezon sonunda Sneijder’e konusunda iyi bir teklif sunulursa ve kendisi de gitmekten yana tavır takınırsa, yönetim kalması için kesinlikle ısrarcı olmayacak. Wesley’in şu an için en yakın olduğu kulüp LA Galaxy. Çin’den daha önce gelen önerileri kabul etmeyen 33 yaşındaki futbolcu, ailesini de düşünerek kariyerine Amerika’da devam etmek istiyor.


Hollanda Milli Takımı ile çıktığı Bulgaristan ve İtalya maçlarında yüzü gülmeyen Wesley Sneijder, İstanbul’a dönüyor. Sosyal medyadan paylaşımda bulunan ve ‘İşe geri dönüş’ mesajıyla takipçilerine seslenen 33 yaşındaki 10 numara bir sürpriz yaşanmazsa pazartesi günkü Adanaspor maçında ilk 11’de olacak.

Fanatik

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER