Galatasaray'da orta saha bölgesi  arayışları tüm hızı ile devam ediyor. Geniş bir liste doğrultusunda çalışmalarını devam ettiren sarı kırmızlı ekip, birçok orta saha adayı ile görüşme gerçekleştirdiği belirtliliyor.

NDOMBELE GÜNDEMDE

AKŞAM Gazetesinin yer verdiği haberde; Galatasaray'ın gündemine gelen son oyuncu ise Tottenham'da süre bulamayan Tanguy Ndombele yer aldığı belirtildi. Galatasaray, Fransız yıldız orta saha oyuncusunun kiralık olarak kadrsuna katmak istediği ifade edildi. 25 yaşındaki oyuncu da İngiliz takımından ayrılmak istediği kaydedildi. Ada medyasında dün yapılan haberlerde de sarı kırmızılıların Ndombele'ye ilgisi olduğunu ifade etti.

GEÇEN SEZONUN İKİNCİ YARISINI LYON'DA GEÇİRDİ

2019-20 sezonu başında Tottenham'a tam 60 milyon euro bedel karşılığında transfer olan Tanguy Ndombele, 2021-22'nin ara transfer sürecinde 6 aylığına Lyon'a kiralık gönderilmişti.. İngiliz devi, 3 sene daha kontratı yer alan yıldız orta saha oyuncusunu takım planlaması içinde düşünmediği belirtildi.

SERBEST KALMA MADDESİ 70 MİLYON EURO

Transfermarkt verilerine göre yıldız futbolcunun güncel piyasa değeri 30 milyon euro. 25 yaşındaki orta saha oyuncusunun sözleşmesinde 70 milyon euro serbest kalır maddesi yer alıyor. Ndombele, geçtiğimiz sezon Lyon'da 30 maçta forma giydi. Bu maçlarda  3 gol sevinci yaşarken  arkadaşlarına da 3 gol pası verdi. 

TANGUY NDOMBELE KİMDİR?

Tanguy Ndombele Alvaro, 28 Aralık 1996 tarihinde Longjumeau, Fransa'da doğdu. Premier League kulübü Tottenham Hotspur ve Fransa millî takımında orta saha pozisyonunda oynayan Fransız futbolcudur.