Ara transfer sürecinde kadrosunu önemli takviyelerle güçlendirmeye hazırlık içerisinde olan sarı kırmızılılarda yönetimin yoğun mesaide olduğu ifade ediliyor.

Galatasaray'ın stoper bölgesine yabancı arayışında olduğu ve yeni bir ismin daha gündeme geldiği belirtildi.

Akşam gazetesinin İtalyan basınına dayandırdığı haberde; kşam Cimbomun, Napoli ile kontratı bitecek olan Brezilyalı savunma oyuncusu Juan Jesus'la ilgilendiği iddia edildi. 2021 yaz döneminde Roma'daki kontratı  sona erince Napoli'ye transfer olan 31 yaşındaki tcrübeli savunmacı, İtalyan ekibi ile de ayrılık aşamasında.

Sarı kırmızılıların  Sambacı'yı şimdiden ikna edip, sezon sonunda bedelsiz şekilde renklerine bağlayacağı öne sürülüyor. Lakin Napoli'nin uygun bir bonservis ücreti idtemsi halinde, Jesus'un Ocak ayı transfer döneminde transfer edilme olasılığı da söz konusu. Brezilyalı savunma oyuncusunun Galatasaray hakkında Eljif Elmas'tan bilgi aldığı öne sürülüyor.

Sarı-Kırmızılılar'ın yabancı savunmacı gündemindeki diğer bir oyuncunun da Brezilyalı olduğu ifade ediliyor. Ülkesinde Fluminense takımının kaptanlık görevini üstlenen Nino ile görüşmeler sürüyor. Fakat Brezilya ekibinin yüksek bir bonservis ücreti talet etmesi, Cimbomun süreci yavaştan almasına neden oldu. Sarı-Kırmızılı yönetim, futbolcu ile anlaşma sağlayıp, "Bekle ve gör" taktiğini ugulamyaya sokacak.