Yarın sona erecek olan transfer dönemi öncesinde son hamlesini yapmak isteyen Galatasaray'a dünya devinden öyle bir cevap geldi ki anlaşma suya düştü.

Transfer döneminin en etkili takımlarından biri olan Galatasaray, tescil süresinin sona ermesine kısa süre kala çok önemli hamleye imza atacaktı ancak anlaşma gerçekleşmedi. Dünya devi ile yapılan temaslardan sonuç alınamayınca transfer de rafa kalktı.

Ziyech'ten istenen katkı gelmedi

Galatasaray'ın kadrosuna katmak istediği yıldız öncesinde Hakim Ziyech'ten beklentiler büyüktü. Sağ kanat ile birlikte 10 numarada da forma giyebilen Faslı futbolcu çok sınırlı bir katkı geldi. Ayrılacağı dahi konuşuluyordu ancak takımda kaldı. Ajax'ın yanı sıra Arap takımlarının da ilgilendiği deneyimli orta saha oyuncusu ikinci yarıda da sarı kırmızılı forma ile mücadele verecek.

Kerem oynadı

Okan Buruk sol kanada alınan Wilfried Zaha sonrasında 10 numara mevkisinde sol kanat orijinli Kerem Aktürkoğlu'nu llk tercihi yaptı. Dries Mertens ise alternatif olarak sonradan oyuna girdi. Milli futbolcu her ne kadar performansını yukarı çekmeye başarsa da esas pozisyonunda oynamayı daha çok istiyor.

Fenerbahçe’de sarı kart tehlikesi: Teknik heyetten özel uyarı! Fenerbahçe’de sarı kart tehlikesi: Teknik heyetten özel uyarı!

Christian Eriksen listedeydi

Ajax'ta gösterdiği başarılı dönemin ardından Tottenham'a transfer olan ancak Danimarka Milli Takımı ile geçirdiği rahatsızlık sonrasında Brentford'a imza atan Christian Eriksen'in son durağı Manchester United olmuştu. Danimarkalı maestronun fazla süre almaması, Galatasaray'ı harekete geçirmişti.

United'ın talebi geri adım attırdı

Galatasaray Yönetimi, Christian Eriksen için Manchester United ile irtibata geçti. Ancak Premier Lig devi, deneyimli orta saha oyuncusunun maaşının yüzde 80'inin karşılanmasını isteyince görüşmeler tıkandı.