Turnuvanın dışında kalan Uruguay takımında kötü haberlerin ardı arkası kesilmiyor. Jenerasyon yenilemesinde sorun yaşayan, son turnavalarda başarı gösteremeyen Uruguay, Katar'daki Dünya Kupası'ndan da grup aşamalarında elenmişti. Son maçta ise 4 futbolcunun disiplinsiz hareketleri FİFA'yı harkete geçirdi. İçerisinde Muslera'nın da olduğu futbolcu grubu için organizasyon soruşturma başlattı.

Galatasaray'da korku yerini sevince bıraktı

Dünya Kupası'na grup aşamalarında veda ederek ülkesini hayal kırıklığına uğratan Uruguay'da son maçta yaşanan olaylar geceye damgasını vurmuştu. Aralarında Galatasaray'ın file bekçisi Muslera'nın da bulunduğu futbolcu grubunun disiplinsiz tavırları ve hakemin üzerine yürümeleri FİFA'nın sabrını taşırdı. Organizasyon Muslera, Cavani, Gimenez ve Godin hakkında soruşturma başlatırken otoritelere göre en az 10 maç ceza alması öngörülüyor. Galatasaraylıları rahatlatan haber ise FIFA'dan verildi. Muslera 10 maç ceza da asla bu cezayı Süper Ligde değil ülke takımında çekecek. 

Süre alamadı

Öte yandan 36 yaşındaki tecübeli file bekçisi Uruguay Milli Takımı ile Dünya Kupası'nda hiç süre almadı. Muslera'nın kaleyi korumaması ülkesinde de eleştirileri beraberinde getirirken yine sarı kırmızılıların orta sahadaki dinamosu Torreira'nın da hiç forma giymemesi tepkilere neden oldu.  Galatasaray'ın şampiyonluk yolundaki en büyük avantajı şüphesiz Muslera. Ancak 36 yaşına gelmesi Muslera'yı da tartışma konusu yaptı. Bu sebeple geçtiğimiz sene Galatasaray'da kiralık olarak forma giyen Pena'nın yeniden Aslan'ın kalesine geçmesine kesin gözüyle bakılıyor.