Galatasaray'ın Abdülkerim Bardakçı'nın ardından açıklayacağı ikinci transferin Sergio Oliveira olacağı belirtiliyor. Sarı-kırmızılı ekibin, Portekizli yıldız Sergio Oliveira transferinde sona geldiği öğrenildi. 30 yaşındaki Portolu orta saha oyuncusunun, Galatasaray'ın teklifini kabul ettiği ve Porto'nun da yapılan teklifi kabul ettiği söylendi.

Galatasaray yönetimi transfer sezonunda takımın orta sahasını güçlendirmek için uzun zamandır çalışıyordu. Ekibin aradığını Sergio Oliveira'da bulduğu söyleniyor. İmzaya çok yakın olan Sarı-kırmızılıların, eğer Porto ile anlaşabilirse transferi gerçekleştireceği belirtildi.

YÜKSEK BONSERVİSE KİRALAMA ÇÖZÜMÜ!

Oliveira için çok yüksek bonservis istenmesine karşılık, Galatasaray'ın kiralama formülüyle çözüm bulması bekleniyor.

FENERBAHÇE'YE GELMESİ BEKLENİYORDU!

Fenerbahçe Futbol Koordinatörü Mario Branco'nun PAOK döneminde beraber çalıştığı 30 yaşındaki Sergio Oliveira'nın ismi daha öncesinde Fenerbahçe ile anılmıştı. Branco'nun Oliveira'yı yakından tanıması ve Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus'un da yıldız ismi takımda görmek istemesi nedeniyle tecrübeli oyuncunun Fenerbahçe'ye transfer olması bekleniyordu.

SERGIO OLIVEIRA KİMDİR?

Sergio Oliveira, 02 Haziran 1992 tarihinde dünyaya gelmiştir. 181 cm boyunda ve 72 kilo olan Sergio Oliveira, Sağ ayağını kullanmaktadır. 

Sergio Oliveira, geçtiğimiz kış transfer döneminde kiralık olarak Roma'ya katılmış ve çıktığı 22 maçta 3 gol 1 asist kaydetmiştir.