Galatasaray’da başkanlık koltuğuna Dursun Aydın Özbek’in oturması ile birlikte her şey değişti. Yepyeni bir çehreye bürünen sarı kırmızılı ekip Cumhuriyet’in 100. Yılında şampiyonluk kupasını müzesine götürdü. Galatasaray bir önceki sezonu 13’ncü sırada tamamlamasına ve Avrupa Kupaları’nda mücadele etmiyor olmasına rağmen; oyuncu kadrosuna dünyaca ünlü yıldız isimleri katmayı başardı. Sezonu şampiyon olarak bitiren sarı kırmızılı ekip Şampiyonlar Ligi’nde mücadele etmek için kadrosuna yeni takviyeler yaptı. Galatasaray’da transfer dönemi boyunda takımdan ayrılması beklenen Nicolo Zaniolo’nın durumu ise netlik kazandı.

5eeb87826c8743cab02cfffd3302e73c

Galatasaray Yönetimi İsteğini Aldı

Transfer döneminin ilk gününden itibaren oyuncu satışı konusunda eleştirilerin hedefinde yer alan Galatasaray bombayı patlattı. Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur, yeni transferlerde gösterdiği başarıyı oyuncu satışına da taşıdı. Galatasaray’da yönetim ve teknik direktör Okan Buruk ilk hedeflerinin şampiyon olan kadronun korunması olduğunu açıklamıştı. Bu yüzden Nicolo Zaniolo’nın bir sezon daha takımda kalma ihtimali öne çıkıyordu. Tete’nin transfer edilmesi ile birlikte İtalyan yıldızın Galatasaray’dan ayrılmasına kesin gözüyle bakılmaya başlandı. İtalyanların altın çocuğu için başta Juventus olmak üzere İngiliz ekipleri Newcastle United ve Aston Villa teklifte bulundu. Suudi Arabistan’dan gelen teklifi ise Nicolo Zaniolo geri çevirmişti. Yıldız futbolcu transfer teklifinde bulunan kulüplere ise önce Galatasaray ile anlaşın mesajını verdi. Nicolo Zaniolo’nın transfer sürecindeki duruşu ve kulübünü destekler pozisyonda yer alması Galatasaray yönetiminin elini güçlendirdi.

Ekran görüntüsü 2023-08-11 131351

Galatasaray Rekor Bonservis Geliri Kazanacak

Galatasaray yıldız futbolcu Nicolo Zaniolo’nun satışından rekor seviyede bonservis geliri elde edecek. Geçtiğimiz sezonun devre arasında Roma’dan 15 milyon Euro karşılığında bonservisi satın alınan yıldız futbolcu kariyerine İngiltere’de devam edecek. Galatasaray ve Aston Villa arasındaki pazarlıklar olumlu sonuçlandı. Nicolo Zaniolo’nun yeni adresi Premier Lig olacak. Galatasaray, Nicolo Zaniolo’nun satışından toplam 32 milyon Euro bonservis geliri kazanacak. Aston Villa’nın ilk teklifi kiralama ve satın alma opsiyonu içeriyordu. Galatasaray yönetimi ise bu teklifi kabul etmemişti. İki kulüp arasındaki pazarlıklar da zorunlu satın alma opsiyonun yer almasına karar verildi. Galatasaray, Roma’dan 15 milyon Euro karşılığında aldığı ve 5 taksit halinde ödeme yapacağı Zaniolo transferinden karlı çıkmış oldu.

F2TixCeW8AAJ10E

İtalyanların Altın Çocuğu Türkiye’den Ayrılıyor

İtalya’nın son dönemde yetiştirdiği en önemli yetenekler arasında yer alan Nicolo Zaniolo rekor bonservis bedeli karşısında Aston Villa forması giymesi başlayacak. Yıldız futbolcudan gelecek olan 32 milyon Euro bonservis ücreti ise Bankalar Birliği anlaşmasında kullanılacak. Galatasaray yönetiminin göreve geldiği ilk günden itibaren Bankalar Birliği anlaşmasından çıkma hedefi bulunuyordu. Nicolo Zaniolo’dan elde edilecek gelir ile Galatasaray’ın gelecek dönemki finansal sorunlarına çözüm üretilecek. Aston Villa kulübü tarafından Nicolo Zaniolo için Galatasaray’a 4 milyon Euro kiralama ücreti verilecek. Zaniolo’nun maaşını da karşılayacak olan İngiliz ekibi gelecek sezon ise zorunlu satın alma opsiyonu kapsamında 27 milyon Euro bonservis ücreti ödeyecek. Ayrıca, bonus ödemeler içinde 4 milyon euroluk anlaşmaya varıldı.