Sezonu şampiyon tamamlayan ve transfer döneminde şampiyon kadroyu bozmadan yeni yıldızlar ekleyen Galatasaray duraksamadan çalışmalarına devam ediyor. 

Kadrosuna arka arkaya yıldız isimler ekleyen Galatasaray sponsorluk anlaşmalarıyla da gelirini oldukça arttırdı. 

Yıldız isimlerin transferleri maaşları için 'nereden geliyor bu değirmenin bu değirmenin suyu' sorusuna yanıt niteliğinde dev sponsorluk anlaşmaları imzaladı. Transferlerin büyük kısmında da bu sponsorların etkisi bulunuyor. 

SON SPONSOR SOCAR

Sarı-kırmıılıların son sponsoru ise enerji devi Socar oldu. 

Takımın göğüs sponsoru olan araç kiralama firması SİXT ile 5 sezonluk bir anlaşma yapılmıştı. İlk yıl için 195 milyon lira + KDV karşısında anlaşılırken Takımın kasasına yaklaşık 6.5 milyon euroluk bir gelir girmişti. 

Avrupa maçlarında göğüs sponsoru olana Socar ile yıllık 5 milyon euro+KDV olmak üzere, üç sezonluk bir anlaşma imzalandı. Bu da bugünün değeriyle 148.7 milyon lira. 

STAT İSİM HAKKI DEĞİŞTİ

Stat isim hakkı ve reklam anlaşması yapılan RAMS Global ise sarı-kırmızılılara 213 milyon 600 bin lira + KDV ödeyecek. Bunun 136 milyon 180 bin lirası Galatasaray Sportif AŞ’ye ödeneceği açıklandı. Yaklaşık 7 milyon 200 bin euro eden anlaşma 5 sezon sürecek. 

3 ANLAŞMA İLE 550 MİLYON TL

Sadece bu üç anlaşma ile Galatasaray'ın kasasına 17 milyon 700 bin euro yani 557 milyon 300 bin lira girdi. 

Nike ile giyim sponsorluğu da yapan Galatasaray'ın yeni sponsorlarla anlaşması da bekleniyor.