Süper Lig'in  lideri Galatasaray genç 10 numara transferi için çalışmlarına devam ediyor. Dinamo Moskova'dan Arsen Zakharyan ile PAOK'tan Giannis Konstantelias transferleri de şuanlık için umduğunu bulamayan Cimbomun rotayı İsviçre'ye çevirdiği ifade edildi.

Akşam gazetesinin yer verdiği habere göre; Galatasaray'da hedefte Young Boys'un genç yeneteği Fabian Rieder var. Altyapısından yetiştiği Young Boys takımında ilk 11'in oyuncusu olan 21 yaşında olan Rieder, takımının süper yıldızı konumunda.

Galatasaraylı scoutların olumlu rapor sunduğu, teknik adam Okan Buruk'un da onay verdiği Fabian Rieder transferi için İsviçre takımı ile bir araya gelindi.

Fabian Rieder'in Young Boys ile sözleşmesi 2024'de bitiyor. Süper yetenek, İsviçre takımının sözleşme uzatma tekliflerini şu aşamada ret ediyor. Cimbom, Young Boys'a ilk görüşmede 6 milyon euro'luk bir teklifte bulundu.

İsviçre ekibi ise kapıyı 10 milyon euro'dan açtı. Galatasaray bütün transferlerde olduğu gibi önce bedeli düşürüp daha sonrasında da bunu 3 veya 4 taksitte ödemeyi hedefliyor.

İşte Rieder'in hücumda alabildiği roller:

Klasik 10 numara

Derinden oyun kuran orta saha

Serbest 10 numara

Direkt orta saha

Yardımcı santrafor